Endovasculer laser

her laserin dalga boyuna ve gücüne yapısına göre kullanım amacı farklı. damar cerrahisi için genellikle diyot laser kullanılıyor. Bende medikal sektöründe hizmet vermeye çalışıyorum firmalara. fakat seri üretimim hiç olmuyor proje bazlı çalışıyorum. projeyi firmaya teslim ediyorum onlar üretimini yapıyorlar. 30w bu tarz bir lazer piyasada çin veya alman olarak değişik fiatlarda. maximum 28000$ ı duydum. dilas diye laser modul üreticisi var. benim modulümde dilas.
Sizin maliyetiniz ve satış fiyatınız bu fiyatlardan daha düşük mü yoksa paha lı?Bir de geliştirip amerikalılar gibi savaş amaç lı kullanma imkanı var mı?Geçenlerde seyrettiğim bir haber de amerika da elektronik cihazları etkisiz hale getirip uçakları bile düşürebilen bir silah Türkiye de bir üniversite de yapılmış bizim üniversitede yapılan dakika 1 atış yaparken amerika da kullanılan modeli 3 atış yapabiliyormuş silahı üreten doçent ti galiba geliştirmenin mümkün olduğunu gerekli arge çalışması yapılırsa üretilen cihazın amerika daki modelle aynı özelliklere kavuşabileceğini belirtmişti.
Bu teknolojiler ülkemiz için önemli ve çok değerli ama ne yazık ki ülkemizde arge ye gerekli destek verilmiyor ve bazı insanlar vatanımız için değil bağlı bulundukları siyasi idare için hizmet ettikleri için bu tür cihazları milyon dolarlar ödeyerek alıyoruz.Örnek:Heron ları israil e tanesine 28 milyon dolar ödeyerek almışız ama Türkiye de üretilip silahlandırılan bayraktar bu fiyatın 3 te birine mal olmuş!

Sizin maliyetiniz ve satış fiyatınız bu fiyatlardan daha düşük mü yoksa paha lı?Bir de geliştirip amerikalılar gibi savaş amaç lı kullanma imkanı var mı?Geçenlerde seyrettiğim bir haber de amerika da elektronik cihazları etkisiz hale getirip uçakları bile düşürebilen bir silah Türkiye de bir üniversite de yapılmış bizim üniversitede yapılan dakika 1 atış yaparken amerika da kullanılan modeli 3 atış yapabiliyormuş silahı üreten doçent ti galiba geliştirmenin mümkün olduğunu gerekli arge çalışması yapılırsa üretilen cihazın amerika daki modelle aynı özelliklere kavuşabileceğini belirtmişti.
Bu teknolojiler ülkemiz için önemli ve çok değerli ama ne yazık ki ülkemizde arge ye gerekli destek verilmiyor ve bazı insanlar vatanımız için değil bağlı bulundukları siyasi idare için hizmet ettikleri için bu tür cihazları milyon dolarlar ödeyerek alıyoruz.Örnek:Heron ları israil e tanesine 28 milyon dolar ödeyerek almışız ama Türkiye de üretilip silahlandırılan bayraktar bu fiyatın 3 te birine mal olmuş!

bu diyot laser 30w savaş amaçlı kullanılmaz.

bu diyot laser 30w savaş amaçlı kullanılmaz.
Bu lazer için demedim ama geliştirme imkanı var mı?Lazer çok amaçlı kullanılan bir teknoloji metal kesmede,savaş için,tıbbi amaçlı olarak bir çok kullanım amacı var ve bildiğim kadarıyla ülkemizde bu teknoloji yok varsa da ben duymadım.

geliştirilir tabi. Var öyle adamlar ülkemizde

Yaptığınız Cihaz için elinize sağlık diyelim.Varisler için kullanılan dalga boyu diyot demişsiniz asıl kullanılan dalga boyu 1064nm Ndyag lazerdir ki bu dalga boyu hemoglabine iner.955nm yi en iyi melanın tarafından emildiğinden epilasyon için daha iyidir.Medikal estetic Lazer cihazları günmüz için çok teknolojik aygıtlar değil bence ülkemizde bir çok sistem ana parçaları ital edilerek kolayca üretilebilir lakin lazer çıkış gücünün ölçülüp hasta için uygun doz ve tedavi parametlerinin oluşturulması cihazın uluslararası alanda pazarlaması gibi kısımlarda millet olarak yetersiziz.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri