Enda ile Emko Sıcaklık Proses Kontrol Cihazları

EMKO nun bu yazılanlara ek olara sunduğu smart I/O özeliğini de es geçmemek lazım .
Yerli firma olarak çok sayıda firma var 20 senedir EMKO kullanıyorum bence çok başarılı ..

bende firmamda enda kullanıyorum emko yu kullanmadım ama enda kullanıcı açısından çok rahat istediğin gibi ayar yapabiliyorsun

EMKO nun PİD algoritmasının tam oturmadığını düşünüyorum. Diğer özellikleri çok çok iyi ancak PİD konusu zayıf. İmkan buldukça yeni versiyonlarını alıp denemeye çalışıyorum hala tam bir çözüm yok. Bu PİD konusunu da çözebilirlerse cihazları neredeyse mükemmel olacak.

Not: Bu eleştiri 1-2 değil 50 ye yakın Emko (çoğunluğu ESM 9950 proses kontrol ) sonrası yazılmış bir tecrübedir.

PID kontrolü iyidir dediğiniz bir marka var mı? Burada kıyaslanan ENDA nın kontrolü nasıl mesela?

ben jumo ve enda kullanıyorum gayet memnunum.jumo yuda öneririm fiyat farkı var ama deyer.

pıd kontrol yapıyorsanız en iyi cihaz ABB C352 dir.Ama fiyatı yüksek ancak yerli olarak Elimko E200 tavsiye edebilirim.özellik olarak ABB c300 ile hemen hemen aynı kontrol çizğisi endadan iyi

Aslında bu cihazlarda birleştirilen üç ayrı konu var. 1-Sıcaklık kontrolü 2-Proses kontrol 3-PİD Çalışma

Jumo kullandıklarımın içinde en iyisi. Ancak Enda, Emko gibi cihazlara göre 7-8 kat pahallı. Bir çok sıcaklık uygulamasında Enda oldukça yeterli oluyor.

Genel Proses konuşulacak ise enda nın üniversal kontrol cihazları karşısında emko proses mantığı olarak daha başarılı hatta jumo ya göre de daha başarılı. Jumo da cihaz donanımı için bir sürü kod vermeniz gerekiyor. Emko ilave modüller sayesinde tüm bu konuları aşmış Mesela yüzer kontak Enda da yok motorlu vana kontrol edemezsiniz...

Emkonun tek eksiği microcihp'te PİD algoritmasını tam oturtamaması. Kendi içindeki Program konusunda bir sıkıntı var belki çok parametre olduğu için. Belki ben bir şeyleri gözden kaçırıyor olabilirim. (Çok zor da olsa İnsan Şaşar Beşer)

paylasım ıcın tesekurler ama enda bu konuda baya ıyı dıyer markayı hıc kullanmıslıgım yok

Enda ve Emko haricinde yerli markalardan Ordel de başarılı bence, kullanma talimatlarıda oldukça anlaşılır ve kısa.

Fenerbahçe mi daha büyüktür yoksa Galatasaray mı? gibi bir başlık olmuş.İkisi de iyidir,güzeldir ve kalitelidir.Kullandığınız yere göre değişen özellikleri vardır.İkisini de kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri