Enda eop41-070ete hmı baglanma

USB driver yüklemesi yapmalısın.
Aygıt yöneticisinden dosyadan güncelleyip yol olarak program klasörü altındaki driver klasörünü göstermen yeterli.
program klasörü inmiyor direk setup iniyor ve yüklüyor

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Programın kurulduğu dizini kastettim. C:\ENDA\driver dizini.

aygıt yöneticisinden HMI usb diye gözükmesi gerekiyor, gözükmüyorsa sürücüyü güncelleştir demeniz gerekiyor, C klasöründen aratın.

güncelleştirme yapınca Enda programının Tools sekmesinde Upload manageri tıklayın, ordan upload user data buttonunu tıklayın, eğer eski kullanıcı şifreyi değiştirmediyse varsayılan 888888 dir.
her şey yolunda giderse PKG uzantılı dosya inmesi lazım.
pkg uzantılı dosya endanın sıkıştırılımış rar dosyasıdır,
pkg dosyasını düzenlenebilir hale getirmek için için enda manegerin içindeki uncompile operata gelip sıkıştırılmış dosyayı açmanız lazım,
sizden önceki arkadaş pkg dosyasını açılmasın ama başka hmi'ye yüklesin de demiş olabilir, bu durumda düzenleyemezsiniz, sadece indirir başka hmiye yükleye bilirisiniz.

yanlış bilgi vermemek için Enda EOP4-104AT'u depodan çıkardım, ufak bir kaç deneme yaptım.

Son düzenleme:
aygıt yöneticisinden HMI usb diye gözükmesi gerekiyor, gözükmüyorsa sürücüyü güncelleştir demeniz gerekiyor, C klasöründen aratın.

güncelleştirme yapınca Enda programının Tools sekmesinde Upload manageri tıklayın, ordan upload user data buttonunu tıklayın, eğer eski kullanıcı şifreyi değiştirmediyse varsayılan 888888 dir.
her şey yolunda giderse PKG uzantılı dosya inmesi lazım.
pkg uzantılı dosya endanın sıkıştırılımış rar dosyasıdır,
pkg dosyasını düzenlenebilir hale getirmek için iyin enda manegerin içindeki uncompile operata gelip sıkıştırılmış dosyayı açmanız lazım,
sizden önceki arkadaş pkg dosyasını açılmasın ama başka hmi'ye yüklesin de demiş olabilir, bu durumda düzenleyemezsiniz, sadece indirir başka hmiye yükleye bilirisiniz.

yanlış bilgi vermemek Enda EOP4-104AT'u depodan çıkardım, ufak bir kaç deneme yaptım.
Kusura bakmayın bu USB hmı tam olarak nerde gözükmeli bulamadımda ve BU ICINDE DRİVER YAZANI NASIL KURCAM

Son düzenleme:
Kusura bakmayın bu USB hmı tam olarak nerde gözükmeli bulamadımda ve BU ICINDE DRİVER YAZANI NASIL KURCAM

Aygıt yöneticisinde bu şekilde gözükmüyorsa, hmi bağlayınca soru işareti çıkıyorsa sağ tıklayıp güncelle demeniz gerekir.
ek: otomasyonda başlangıç seviyesinde iseniz bir uzmanın gelip istediğiniz değişikliği yapması daha doğru olur, kazara çalışan sistemi silebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• aygıt yöneticisi.jpg
    aygıt yöneticisi.jpg
    49.7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinde bu şekilde gözükmüyorsa, hmi bağlayınca soru işareti çıkıyorsa sağ tıklayıp güncelle demeniz gerekir.
ek: otomasyonda başlangıç seviyesinde iseniz bir uzmanın gelip istediğiniz değişikliği yapması daha doğru olur, kazara çalışan sistemi silebilirsiniz.
bn takınca bu değilde başka bir sürücü gösteriyor yanında soru işaretli ama güncele diyemiyorsun ondan sordum

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim için izet-i nefis meselesi oldu... Teamviewer'i yüklerseniz uzaktan masaüstünüze bağlanırım
şuan işte değilim 11 de gitçem birde ben yazıcıdan buldum bir kabloyla deniyorum acaba kablodan dolay sıkıntı olbilirmi sizin bağlandığınız kablonun resmini bi atabilirmsnz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri