Endüstriyel Robot Tercihi

Merhaba, ülkemizde ağırlıklı olarak hangi marka robotlar piyasada tercih ediliyor acaba(abb,kuka,fanuc,omron,mitsubishi,yaskawa,kawasaki,staubli,nachi aklıma gelenler)? Kullanım amacı daha çok montaj-taşıma mı, kaynak mı, boya mı veya başka bir alan mı oluyor gözlemlerinize göre?
Diğer bir sorum Nachi marka robotlar Türkiye piyasasında ne kadar etkin?
Eğer bir eğitim almanız gerekse hangi robot markası üzerine eğitim alınması daha mantıklı olur?

Robotu kendiniz için kullanacaksınız kaynak,yük taşıma ve montaj için Yaskawa robot alın arızası kolay kolay olmaz.Bir firmaya satacaksınız ABB kullanın biraz servis bilginiz varsa Tofaş araba gibi iş çıkarır size ağır iş yapacaksınız Kuka alın Nachi pek yaygın değil Türkiye de en yaygın olan markalar Kuka ve Abb Nachi yi Bursa daki FİAT fabrikası kullanıyor duyduğum kadarıyla çoğunlukla
Eğer eğitim alacaksınız Kuka-Abb ve Yaskawa eğitimi alın.
Yaskawa Toyota ve yan sanayii firmalarında çok kullanılır bunların yanında kawasaki,fanuc robotlar ama bu robotlar kadar yaygın değil diye biliyorum Yaskawa robot konusunda yardımcı olabilirim 1 yıl yaskawa taşeronunda sistem montajı yaptım ama operatör değilim elektrik ve kumanda montajı yaptım çalıştığım kişilere yönlendirebilirim

Dünya'da en çok üretilen ve kullanılan 2 robot markası var, Yaskawa ve Fanuc. İkisi de Japon markasıdır.

Yaskawa öğrenir ve kullanırsanız, dünyanın hemen her noktasında sorunsuz kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri