Endüstriyel robot kollar ile ilgili

CaFFeiNe

Üye
Endüstriyel robot kolların (5-6 eksen) mekanik yapıları ile ilgili nereden bilgi bulabilirim?

teşekkürler

Hangi markanın hangi serisini yada genel itibarı ile nasıl bir bilgi istiyorsun konu sandığından çokdaha genişş

Evet sayın mavera28 e katılıyorum konunun mekanigide zor ama.
program tarafı cok daha zor kinematik hesablamaları ve jacobian prensibini yiyib yutman gerekir.Yani derin mevzu gercekten.

aslında genel bilgi istiyorum ama herhangi tanınmış bir markanın (kuka abb vs.) mekanik olarak resimleri (şaftlar dişliler vs) olursa süper olur, konu geniş biliyorum zaten şu an 3 eksen kartezyen bir sistem üzerinde çalışıyorum, ileride robot kol yapabilirmiyiz diye merak ettim

Ben sana bir şeyler hazrlayıp göndereyim sorun değil ama pek musait olamıyorum biraz zaman alır.
Asıl mesele ise ben sana sadece çizimler yada CAD ler gonderırım.Bunların çalışma mantıklarını anlatamam çunku bende mekanıkçi değilim.Anlamam :)
Bigileri en kısa zamanda göndermeye çalışacağım

kolların mekanik iç yapıları ile ilgili çizimler gönderebilirsen (autocad, solidworks tarzı) süper olur

çok sağolasın

@mavera28

hocam bişiyler gönderecektin ******* adresim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Kardeş Kusura bakma baya bir zamandır giremedim.Adresini not aldım .Tekrar Özür dilerim.

hocam saolasın bişiyler göndermişsin ama daha ziyade kolların mekanik çizimleri CAD dosyaları veya işin teorisini anlatan çizimler olsa süper olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri