Endüstriyel PC de online nasıl olunur

Egondem

Üye
Merhaba, bakımını ve arizalarina baktığım plastik enjeksiyon makinesinde endüstriyel PC kullanılıyor. PC de win7 kurulu, tia portal yok, wincc var, bende tia portal dan online olup, kodların çalışmasını izlemek istiyorum, nasıl online olabilirim? Tia portal olmadan izleme imkanım vs kodları görme imkanım var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eğer karşı bilgisayara bağlanmak için teamviewer kullanıyorsanız vpn modu kullanarak kendi bilgisayarınızdan karşı taraftaki plc'ye bağlantı yapmak mümkün. Ancak öncesinde bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Burada nasıl çalıştığını gösteren örnek mevcut.

Eğer karşı bilgisayara bağlanmak için teamviewer kullanıyorsanız vpn modu kullanarak kendi bilgisayarınızdan karşı taraftaki plc'ye bağlantı yapmak mümkün. Ancak öncesinde bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Burada nasıl çalıştığını gösteren örnek mevcut.
Teşekkürler ederim çok faydalı oldu. Ultravnc programı kullanılıyor, Bu plc'yi neden uzakta seçiyorlar? Soft plc mi oluyor bunun adı

Burada ikisi birbirinden farklı ağlarda bulunan plc ile bilgisayar arasında teamviewer vpn üzerinden bağlantı sağlanıyor.
Yani ben uzakta bulunan (aynı ağda olmadığım, "abc" firmasında çalışan) plc'ye aradaki team viewer ile bağlandığım bilgisayar üzerinden bağlanmak istediğimde bu işlemi yapıyorum. Tam olarak demek istediğinizi anlamadım. Lütfen kusuruma bakmayın. İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri