Endüktif Reaktif %22 ye Geldi Cezadayız Nasıl Düşürürüm Bunu

baran46

Üye
Katılım
11 Tem 2011
Mesajlar
3
Puanları
1
arkadaşlar bu ay endüktif reaktif%22 ye geldi kompanzisyon panomuzda var ama hiç bir güç harcamıyoruz 0.500MVar güç var sistemde kompanzasyon da 1.32MVar endüşügü bunuda açarsak -0.750MVar falan oluyor bu kezde kapasitifden cezaya girme tehlikesi var kapasitifte(%5,46)falan yardımmmmmmmmmmmm
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çalışan alıcılarınız için,lokal kompanzasyon uygulayabilirsiniz.Trafonuza ait sabit kondansatörü de, göz-
den geçirmenizde yarar var.
 
Son düzenleme:
Bu sabir kondansatör sayaçtam önce bağlanıcakmış sonra bağlıysa onları değişitirn tedaş istemiyor bilginize
 
Ne tür bir tesis ki en düşük 1,32 mVAr (1320 kvar) kondansatör olabiliyor? Birimlerden eminmisiniz? Ayrıca sisteminizi tarif ederseniz birşeyler anlar ve yardımcı olmaya çalışırız..
 
burası kömür havzası .kömür taşımak için bantlar var 10 bin dönümlük arazinin üstüne yapılmış bizde oranın şalt sahasıyız 154/31,5 kv luk .............bantlar çalışmıyor bu neden le kondan satörü devreye aldıgımızda +0,300 ken aldıgımızda -0,900 oluyor bü kezde kapasitiften gireriz diye alamıyoruz devreye
 
Son düzenleme:
Bu kademenin kondansatörlerin %75 ini yada ihtiyaç kadarını devre dışına (manuel) alabilirseniz sorun kalmaz gibi duruyor.
 
röle ayarlarınla ilgili bi problem olması muhtemel yükler ani değişiyor sanırım röleni kademe alma süresini biraz daha kısa tut bırakma süresini de biraz uzat tekrar takip et sorun çözülücek bi problem ben tesisi % 44 % 15 iken ayarlar sayesinde % 12 % % 7 ye çektim ayarlar çok önemlidir
 
Sisteminizin tek hat şemasını paylaşabilirmisiniz? Bu bilgilerle birşey söyleyebilmek zor. Ne kadar data verirseniz o kadar çözüme ulaşacak yorum alırsınız.
 
teşekkürler arkadaşlar hepinizin bilgisinden yararlandım şuan endüktif%13 oldu kapasitif%2,9 oldu düşüşe başladı
 

Forum istatistikleri

Konular
128,666
Mesajlar
919,531
Kullanıcılar
450,688
Son üye
berkayayd

Yeni konular

Geri
Üst