endüktif kompanzasyon

işyerimizde yeraltı kablosuyla18 km lik bir enerji nakil hattımız var. hattın yükünün az olması sebebiyle kapasitif etki oluşturmaktadır. bu sebepten sayacımız müsade edilen kapasitif yükü aştığından ceza ödüyoruz . bobinlerle kompanze etmeye çalıştık ama yeterli olmadı orta gerilimde nasıl otomatik kompanzasyon yapabiliriz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ergun elektrik dışında,Hilkar firması da konu ile ilgili olarak şönt reaktör üretiyor.Hesaplamalar için,kab-
lo kesiti ve çalışma gerilimini de vermeniz gerekecek.Sistemdeki trafolarınızın üzerinde % 25 güç fazla-
lığı var ise,reaktörleri alçak gerilimden de bağlayabilirsiniz.OG den reaktör bağlamak pahalı gelir ise,bunedenle trafo gücünüzü yükseltmeniz gerekebilir.Yukarıda belirttiğimiz firmaların sizi bu konuda et-
raflıca yardım edeceklerini zannediyorum.Firmalara,seçimde yardımcı olmak üzere,tüm tesisteki yükleri
1 saat süre ile devre dışı yaparak,sayaç kapasitif değerlerini de kaydetmenizi öneriyorum ( sayacın yaz-
mış olduğu kapasitif değer,koymanız gereken reaktör kapasitesidir.Bazı tip sayaçlarda 8.8.0 değeri )
Not: Ölçüm esnasında,devrede çalışan hiçbir cihaz bulunmamalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri