Endüktif kapasitif

romeos58

Üye
merhaba değerli ustalarım akaryakıt istasyonumuzda aylık gelen faturalarda endüktif ve kapasitif cezaları var bunu önlemenin bir yöntemi var mı her ay ortalama aşağıdaki gibi tabloda ki gibi oran gözükmekte

jhıj.JPG

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    15.5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba değerli ustalarım akaryakıt istasyonumuzda aylık gelen faturalarda endüktif ve kapasitif cezaları var bunu önlemenin bir yöntemi var mı her ay ortalama aşağıdaki gibi tabloda ki gibi oran gözükmekte

Ekli dosyayı görüntüle 83712
kompanzasyon yaptırarak bu sorunu çözebilirsiniz veya mevcut kompanzasyonun eksiklerini tamamlatarak da sorunu giderebilirsiniz kompanzasyon panosu varsa

romes58 Merhabalar;
Sözleşme gücünüz ne kadar, verdiğiniz endeks değerlerine göre cezaya girmemeniz gerekir.

Kolay gelsin

Merhaba verdiğiniz endekse göre(12.ay 2021) oranlar mükemmel. Bir akaryakıt istasyonunda başarılı bir kompanzasyon panosu olmadan bu oranların olması beklenemez. Siz elektrikçimisiniz? Sorun nedir. Niye bu konuyu açtınız anlamadım.

şimdi ben de inceledim tüketimleri tesis de ceza işleyecek endüktif ve kapasitif tüketim yok ki sorun nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri