en kısa zamanda ve pratik olarak nasıl pıc programlama öğrenilir

Ben tek başıma kaynaksız yani kitap internet fln olmadan tek başıma bi günde öğrendim. ve şu an benden büyük olan üniversiteli abiler benden devre yapmamı istiyor. yani bana göre kendin tek başına öğrensen aklında daha kalıcı olur. işine dahada çok yarar.

var olan örnekleri kurcalamaya başladım birşeyler olacak gibi ))

Lojik sistemlerin mantığını ve sayı sistemlerini öğrenmeden başlayacağınız her yol sizi çıkmaza götürür. Amatörce bir kaç devre yapayım, led yakıp söndüreyim, displaye yazı yazdırayım diyorsanız başka...

Lojik sistemlerin mantığını ve sayı sistemlerini öğrenmeden başlayacağınız her yol sizi çıkmaza götürür. Amatörce bir kaç devre yapayım, led yakıp söndüreyim, displaye yazı yazdırayım diyorsanız başka...

KATANA benim halimi tarif etti doğrusu bende şu an bi tek led yak söndür displayle ilgili herşeyi biliyorum buton la ilgili herşeyide biliyorum. bu üçünden bir sürü tecrübe ve para kazandım. bunun yannda benim yaşıma göre bunları yaptığım için çoğu kişi şaşkına dönüyor. büyüynce elektronik mühendisi olcam. daha o zamana kadar inşallah bi buluşum olur.

var olan örnekleri kurcalamaya başladım birşeyler olacak gibi ))

bencede örneklere baksan daha iyi olur. ben örneklere bakmıyorum kısacası bakınca kafam allak bullak oluyor 1 haftada zor topkluyorum. ama bazen örneklere baktığımda bilmediğim komutlar oluyor. bu komutları kaynakdan bakmıyorum bakınca kalıcı olmuyor kendim devrrenin çizmini yapıp programını yazınca similasyonda komutun newye yaradığını hangi durumlarda çalıştığını gayet basit şekilde öğreniyorum. en zor komutları bile ben bu yöntemle tamı tamına 10 dk mı alıyor. ve 10 dk niteliğinde aklımda kalıcı oluyor. yani 5 sene ara versem komutlar yinede aklımda kalıyor.sende kendine yöntemler bulsan çok daha iyi olur. en azından bilgiler kalıcı olur ve işine yarar. AMA illada örneklere bakarak anlıyorsan sana önerim ETE hocanın derslerini öğren herhalde 8 dersmiydi neydi elektroniğin temelini atarsın. ben ETE hocanın ilk iki dersiyle temeli attım. daha sonra kullanmadım bana öğrenmediğim şeyleri iş oalrak veriyolar. kolayca yapıyorum. çünkü komutları öğrenince öyle kaynağa bakmana gerek kalmıyor bence sende yap. şimdi bunun okuyunca belki diceksin ne alaka? ben sadece sana tercih olsun diye yazdım lendimi nasıl geliştridiysem hepsini anlattım bu konuda. sende saten bi yöntem üzerinde çalışsan hiç bilmediğin projeleri yaptığında çok şaşarıcaksın ben bunu nasıl yaptım diye bğtün bunlar o sözleri söylemene değecektir. bundan emin OL

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri