en kısa zamanda ve pratik olarak nasıl pıc programlama öğrenilir

turbojet

Üye
selamun aleyküm arkadaşlar ben 11 yıllık elektronik tamir işindeyim ama hiç pıc devrelere ayıracak vaktim olmadı kendi işimi kuracağım için kendi devrelerimi tasarlamatyı düşünüyorum kafamda işi planlıyorum ama pıc programlamayı öğrenmem lazım en basit ve kısa yoldan nasıl öğrenebilirim nereden başlamalıyım banatavsiye edeceğiniz bir kitab gibi bir şey varmı yada forumdan konular varsa ilk nereden başlamalıyım .çabuk öğrenen biriyim ama konuyu iyi anlamak için temelden başlamak istiyorum yardım ederseniz sevinirim ...meydey meydey ))))

Orhan altinbasagin pic basic programla kitabını alın. Internette elektronik.malzeme satan yerlerde bulunur.

Ayrıca internette Erol Tahir Erdal (ETE) ile ilgili araştırma yapabilirsin. Kendisi bu konuda uzmandir.

MT11i cihazımdan gönderildi

Bence bu işi hobi olarak değilde daha büyük çapta iş yapmak için öğrenecekseniz bir bilenle çalışmak veya kursuna gitmek öğrenmeyi çok daha kolaylaştıracaktır yoksa kitaplardan falan bir yere kadar öğrenirsiniz sonra ileriye gitmez.
Kitap olarak ta Serdar Çiçeğin ccs s kitabını alabilirsiniz.

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kitapları almayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi kurs da önemli aslında İstanbul dayım hafta sonu bir kurs bulmam lazım ..ildiğiniz iyi bir kurs yeri var mıdır ben bir yer buldum 5000 tl gibi yüksek bir fiyat istiyorlar ama anladığım kadarıyla çok profesyonel eğitim veriyorlar

üretilen bir kontrol kartına 1000-2000 lira gibi bir rakam ödendiğinde 5000 tl gayet normal kalıyor. tabi pazarı bulmak lazım

hemen diyorsan pic basic pro yu tavsiye ederim microcode studio yu indir buradan basic kodlarını yazarsın sonra proteusu indir
bu programın içerisinde isis ve ares var isis ten devre çizimini yaparsın çizim sırasın pıc eklemede var pıcı ekledikten sonra pıcın icine kodlarıda atarsın microcodestudioya kodları yazdıkktan sonra derlersin otomatik hex e çevrilir bu hex dosyasınıda pıc e atarsın daha sonra çizdiğin devreyi arese aktarım baskı dedvre çizimini oluşturabilirsin sonrada gerçekleştrie bilirsin hemen başlıcam diyorsan pic basic pro dilini tavsiye ederim ama daha geniş diyorsan c ve asm yi tavsiye ederim

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kitapları almayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi kurs da önemli aslında İstanbul dayım hafta sonu bir kurs bulmam lazım ..ildiğiniz iyi bir kurs yeri var mıdır ben bir yer buldum 5000 tl gibi yüksek bir fiyat istiyorlar ama anladığım kadarıyla çok profesyonel eğitim veriyorlar
kursa başlıcaksan teorik bilgileri öğrenmeni ve ayrıca en azından bir led yakıp söndürmeyi motor sürdürmeyi vebdatasheet lere bakmanı tavsiye ederim sonra kursa başla çabuk gelişirsin

Ankarada gazi üniversitesiyle belediyenin ortaklaşa açtığı kurslar var ücretsiz oluyorlar, istanbulda da vardır böyle şeyler onlara da başvurup kurs alabilirsiniz. Ama özel olarak alınan eğitim kadar olmaya bilir o konuda pek fikrim yok.

Olaya yazılım olarak yaklaşmak da faydalı olabilir. En yaygın mikroişlemci programlama dili C/C++ , ilk etapta detaylara boğulmamanızı tavsiye ederim.

if , for ve while döngülerinin çalışma mantığını anlamanız sizi bir çok program yazabilir hale getirir. Örnekleri bol bol inceleyin sonra kendiniz yapmaya çalışın. İlginiz artacaktır , sonrasında nedir ne değildir diye anlatan çok sayıda kitap var birini alıp çalışabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri