En iyi servo motor ve sürücü hangi markalar

halil355

Üye
60141
Elimde böyle bitane var ama bunu mach3 e bağlayamadım 4motora kadar testekliyor.siz hangisini önerirsiniz?

Ekli dosyalar

gundoganfa

Üye
Uzakdoğu firmaları teknik destek ve malzeme tedariğinde sıkıntı yaratabiliyor, aynı şey ABD firmalar için de geçerli.

Avrupa menşeeli firmalar tercihimizdir :) Siemens, Rexroth, Beckhoff, ABB gibi....
Yaskawa, Avrupalı bir Japon firması. Üretimi olması gerektiği gibi dünyaya dağılmış durumda. İrlanda'da invertör, Slovenya'da robot, İsveç'te robot/gantry sistemler, Almanya'da lineer motor montaj, Almanya'da çip üretimi, Çin'de invertör, Japonya'da servo, invertör, robot, vb, Amerika'da fabrikaları var. Bu sayede korona krizinde bile ciddi bir lojistik sıkıntı yaşamadı.

2020 senesinde, Uzakdoğu'nun artık lojistik olarak uzak olmadığını görmek gerekiyor, bilakis aslında doğu bize avrupalı markalardan çok daha yakın.

Ek olarak avrupa menşeili ürünlerin bir çoğu çinde üretiliyor.

Güneş doğudan doğar.

as.yıldırım

Paylaşımcı üye
Hocam ben sahada edindiğim tecrübeleri paylaştım. İşletmede hemen her markanın ürünü var. En basitinden yedek parça tedariğinde yaşadığım sıkıntıları ben biliyorum. Ama Siemens ABB Rexroth gibi markalarda bu sorunu yaşamıyorum.

Bu firmalar aynen Yaskawa gibi dünyanın dört bir yanına dağılmış firmalar ama malzeme desteği ve teknik destekte Uzak Doğu ve ABD firmalarının çok önündeler.

gundoganfa

Üye
Bu firmalar aynen Yaskawa gibi dünyanın dört bir yanına dağılmış firmalar ama malzeme desteği ve teknik destekte Uzak Doğu ve ABD firmalarının çok önündeler.
Ben de sizin gibi sahadan gelen birisi olarak yedek parça ve servis konusunda söylediklerinize katılmamakla birlikte, yaşadığınız tecrübelere saygı duyuyorum. Yaşadığınız tecrübelerin zıddını da yaşayan bir çok insan vardır mutlaka.

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Servo olarak Alman Schneider. İngiliz ABB de çok iyi.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
110,849
Kullanıcılar
408,981
Son üye
Burak_DNLR

Yeni konular