En iyi sensör markası artık Türkiye'de!

ucuz maliyetli mesafe sensoru arıyorum yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar isteyen istediğine iyi diyebilir.Kullanmak isteğe bağlıdır.Ben de IFM kullanıyorum örneğin...Ama Leuze de iydir,sick de iyidir...Doğru ortama doğru sensörü seçmek bizim işimiz,markalara takılmayın bence.....İşimizi iyi yapalım....

leuze sensörlere en iyi diyebilmek için diğer sensör markalarını iyi bilmek araştırma karşılaştırma yapmak..bence keyence - balluf v.b bi çok marka varen iyilere aday

M_ert bana özel mesaj atmıssın plc ile ilgili ama ben sana mesaj yollayamıyorum yeni üye olduğum için numaranı verirmisin benim numaram 05372189171

Arkadaşlar, Balluff olsun, Leuze olsun, Sick olsun, bunlar zaten en az 5 yıldır Türkiye'de var. Küçük bir tartışma olmuş. Ben de kişisel fikrimi söyleyim. Optik sensörde leuze bir numaradır. Kapasitif ve endüktif derseniz Balluff tek geçilir. Bu sensörleri Ankara İvedik Org. Sanayideki bir firmada (eski çalıştığım firma) rahatlıkla bulabilirsiniz. Saygılar..
Not: Reklam olmaması için firma adını veremiyorum.

Keyence i ayrı tutarsak adı geçen tüm sensörler aşağı yukarı benzer özellikte.

Amaca ve sensör modeline yönelik olarak birbirlerinin eksik yada üstün tarafları var. Bir de Türkiye deki ürün desteği çok önemli. Çoğu distribütör firma daha yeni yeni sattıkları ürünleri tanır duruma geldiler. Daha önceleri sadece ürün satışı yaparlardı. Sattıkları ürünü yeteri kadar tanımazlardı bile. Ürünün detaylarını özelliklerini uygulamayı yapan kişi oturup araştırırdı.

Yaklaşık 20 yıldır otomasyonla uğraşıyorum. Hemen hemen tüm sensör tiplerini ve markalarını kullandım. Sorun yaşamamak istediğiniz uygulamalarda Keyence in ürünlerini hiç düşünmeden kullanabilirsiniz -tabi ki bedeli biraz yüksek-

leuze türkiyeye geldi de, burda konuşanların çoğu hatta hiçbiri bu leuzenin kaç senedir zaten balluff tarafından türkiyeye getirildiğini bilmiyor galiba, madem bu işin içindesiniz bunları gözden kaçırmayın.
herkese kolay gelsin

Kağıt otomasyonda birnumara renk ve optik konusında arızası hiç yoktur.:cool:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri