En Güvenli Yıldız Üçgen Devresi?

arkadaşım elinde bulunan yıldız üçgen devrelerin şemalarını yayınlarsan sana daha iyi yardımcı olacağımıza inanıyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yıldız üçgen kullancağına invertörle çalıştır motoru daha güvenli olur.biraz pahalıya kaçar ama elektrikten tasarruf yaparsın.

mekanik emniyetli en iyisdir

arkadaşlar elimde ve forumda bulunan bir çok farklı yıldız/üçgen kumanda devreleri var fakat en güvenli olan hangisidir çözemedim en güvenli yıldız/üçgen devresi hagisidir yollarsanız sevinirim arkadaşlar... .yoksa hepsi aynıdır diyebilirmiyiz hepsi aynı işi görürmü cevaplarınızı bekliyorum
en güvenlisi soft starter dir
1 enerji tasarruflu
2 küçük pano
3 fazları 0 noktsı geçişlerinde tetikler
4 motorun rulman ömrüde uzar
5 Bakım gerektirmez
6 yeni pano kurcaksan 3 kontaktör 1zaman rölesi maliyetine göre çok pahalı sayılmaz

arkadaşlar yıldız üçgen yol vermede motoru nasıl bağlamalıyım ana kontaktörden cıkan fazlarla üçgenden cıkan fazları karşılıklımı bağamalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekür ederim

yıldız üçgen devrelerinde en güvenli yol ve en sağlam yol 4 kontaktör ile yıldız üçgen yol vermedir.( enversör değil)
ama üç tane ile yapılırsa devrenin yıldızdan beslenmesi gerekir ki yıldız köprüsü olmadan motor kalkmasın bazen yıldız çekemeyebilir ve ozaman da motor direkt üçgende kalkabilir... tabi biraz daha düşününce daha da geliştirilebilir

4 kontaktör ile yıldız üçgen yolvermeyi çok merak ettim çalışma prensip şemasını eklersen faydalanabiliriz.

hiç kimse güvenli olmayan bir yıldız üçgen devresi yapmaz!çünkü sonucunda hasar meydana gelir!

elektriksel bağlantılar haricinde mekanik kilitleme de kullanırsan daha güvenli olur çekili kontaktör bırakmadıktan sonra diğeri çekemez

15 kw güce kadar moellerin hazır yıldız üçgen devreleri var. bunları kullanbilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri