En Basit Uydu Anten Yön Bulucu

isbilen

Üye
Uydu antenin yönünü turksat ve hotbird ayarlamanın en basit yolu nedir?

Amatör olarak bu işi yapanlar yardımcı olabilse ...

en basiti çevrendeki antenlerden referans almaktır. bu şekilde sinyal yakaladıktan sonra sabitleyip sonra ince ayar yapabilirsin. ufak tv varsa çatıya çıkar daha kolay olur. ya da evde tv karşısına biri oturacak o sinyal oranına bakacak...

uydu antenı yön bulucu en basıtı 35-40 tl analoğ amator için ıdeal iş yapıyorda bende var birtane lnb ye seri bağliyorum uyduyu bulduğunda analoğ ibre sonlara dayanıyor ayrıca sesli uyarıda var potansiyometresı var kazanci duşurerek yayının en yuksek olduğu durumda çanaği sabıtlıyorsun bu liknte var kdv dahil 26.38 tl imiş aynısını kullanıyorum

SAT-FNDER

eğer anteni türksat uydusuna ayarlamaya çalışıyorsan türksat uydusu güney yönündedir,eğer hiç bilmediğin bi bölgede anten kuuyorsan bi pusula yardımıyla güney yönünü bulup anteni güneye çevir.anteni kurarkende antenin borusunu öyle montaj yapki tam düz dursun borunun üst kısmı bunun içinde bi su terazisi kullanabilirsin montaj yaparken.bazı antenlerdede dereceler vardır üstünde,anteni tam düz kurup bu derece çizgisini 42 dereceye veya o arada biyere getirerek anteni güzel bi biçimde rahatlıkla ayarlayabilirsin.hotbirde ayarlarken bilmiyorum yönünü falan ama hotbirde ayarladıktan sonra lnbyi biraz sağa doğru çevir.sinyalin en yüksek noktaya ulaştığı yerde lnbyi sabitle

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri