En İyi Elektrik Proje Çizim Programı

elektirk kumanda ve elektronik devre çizebilek için en iyi program nedir nerden bulabilirim herkeze yardımları için saygılar:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadasım bu konu defalarca tartııldı forumda ufak bı arama ıle hepsine ulasabilirsin,bu sekilde arama yapılmadan acılan konular yuzunden temcid pilavı gibi aynı seyler tekrar tekrar gundeme gelıyor ve gereksiz konu kirliliğine yol acıyor lütfen biraz daha duyarlı olalım.

arkadaşım elektrik programı için eplan, cofasso yu öneririm ama elektronik programını bilmiyorum kolay gelsin forumda arama yaparsan bulursun.

ağalar teşekkür ederim yeni kullanmaya başladım siteyi aradım ben de hep sitelere yönlediryorlar direk link var mı acabadiye sordum sağolun

İyi geceler.Elektronik çizim programı olarak proteus var onu kullanabilirsin.Program iki kısımdan oluşur.Isis ve Ares.Isis de yaptığın devrenin şemasını çizer ve simülasyonunu yaparsın.Areste ise yaptığın devrenin baskı devresini çizer.3 boyutlu modellemesini yapabilirsin otomatik baskı devrede çizebilirsin.Proteus çok kişinin kullandığı iyi bir program yeni başlayanlar içinse kolaydır.Ben kendi kendime öğrendim.Çalışmalarınızda başarılar.

İyi geceler.Elektronik çizim programı olarak proteus var onu kullanabilirsin.Program iki kısımdan oluşur.Isis ve Ares.Isis de yaptığın devrenin şemasını çizer ve simülasyonunu yaparsın.Areste ise yaptığın devrenin baskı devresini çizer.3 boyutlu modellemesini yapabilirsin otomatik baskı devrede çizebilirsin.Proteus çok kişinin kullandığı iyi bir program yeni başlayanlar içinse kolaydır.Ben kendi kendime öğrendim.Çalışmalarınızda başarılar.

ayrıca sitede eğitim videoları olması gerekli ...

simulasyon için bence en kolayı proteus. (kolay olması bi avantaj)

ancak eklenen elemanlara göre gerçek zamanlı çalışmama gibi bir problem doğurabiliyor.
örneğin pic ile bir kronometre yaparsanız doğru süreyi vermiyor. Bunu göz önünde bulundurarak tasarım yapmak gerekiyor.

Volkan pınar kardeşimize katılıyorum eplan ve multisim...

arkadasım bu konu defalarca tartııldı forumda ufak bı arama ıle hepsine ulasabilirsin,bu sekilde arama yapılmadan acılan konular yuzunden temcid pilavı gibi aynı seyler tekrar tekrar gundeme gelıyor ve gereksiz konu kirliliğine yol acıyor lütfen biraz daha duyarlı olalım.

aynen katılıyorum....

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri