EMO Yetkilendirme Belgeleri

gem

Üye
EMO' nun vemiş olduğu bazı yetkilendirme belgelerinin sağladığı herhangi bir yetki veya sorumluluk va rmı? Mesela "Elektrik 1 kV Altı ve 1 kV Üstü Topraklama Yetkilendirme Belgesi", "Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri Yetkilendirme Belgesi" gibi belgelerin verildiği seminerler var, ama SMM veya YG Sorumluluk Eğitimi' ndeki gibi ne tür yetki ve sorumluluklar getirir bir bilgi bulamadım.

EMO' nun vemiş olduğu bazı yetkilendirme belgelerinin sağladığı herhangi bir yetki veya sorumluluk va rmı? Mesela "Elektrik 1 kV Altı ve 1 kV Üstü Topraklama Yetkilendirme Belgesi", "Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri Yetkilendirme Belgesi" gibi belgelerin verildiği seminerler var, ama SMM veya YG Sorumluluk Eğitimi' ndeki gibi ne tür yetki ve sorumluluklar getirir bir bilgi bulamadım.
E.M.O kendi sağolsun ticarethane gibi çalışıyor. Bir havuz oluşturmuş topraklama konusunda. Eğitimi veriyor belgeyi veriyor topraklama ölçümüne kendi oluşturduğu havuz içindeki belgeli mühendisleri gönderiyor. Sen belge alırsan ve firman topraklama raporu vermesi gerekiyorsa ölçümü sen yaparsın onun bedelini düşerler başkada bir işe yaramaz.
Y.G. işletme sorumluluğu belgesi her O.G. abonesi işletmede sorumlu mühendisinde olması gereken belge. Ama nerdeee ne denetim var ne kontrol.
S.M.M proje taahhüt işinde lazım olmazsa olmaz bir belge zaten söylemeye gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri