Emo SMM ve Elektrik Proje Çizimi / Proje imzalama

Kendi adına smm çalışacaksan yani evde veya büroda ,
vergi kaydı olmalı, maaşlı olarak smm alınacaksa
(büroda ücretli çalşmak)
o zaman doğal olarak vergi kaydına gerek yok.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kendi adına smm çalışacaksan yani evde veya büroda ,
vergi kaydı olmalı, maaşlı olarak smm alınacaksa
(büroda ücretli çalşmak)
o zaman doğal olarak vergi kaydına gerek yok.
Sonunda bi anlayan cikti ! Sagol dostum

konu baya eski ama belki yardımcı olacak arkadaşlar çıkar şimdiden sağolsunlar..
benim sorum şu ben bir smm bürosunda smm olarak ücretli çalışabilrmiyim.

çalışacağım şirketin sahibi elektrik mühendisi ve kendiside smm . yani şirketin büro tescil belgesi var.. ben burda smm olarak çalışmak için ne yapmalıyım yada bir engel varmı bu işte??

çalışacağım şirketin sahibi elektrik mühendisi ve kendiside smm . yani şirketin büro tescil belgesi var.. ben burda smm olarak çalışmak için ne yapmalıyım yada bir engel varmı bu işte??
engel yok. mimarın yanında bile çalışabilirsin ancak meslek onuru açısından tavsiye etmem.
smm eğitimi alırsın şirketi çalışmak istediğin elk müh şirketi üzerinden çıkartırsın

merhabalar. konuyu belki hortlatmış olacağım ama kafama takılan sorular var. ben hali hazırla bir fabrikada elektrik-elektronik müh. olarak çalışmaktayım. yani sigortam yatmaktadır. ben ayriyeten smm belkesi çıkartabilir miyim proje imzalamak için? emo'da okuduğum kadarıyla çıkartamazsınız diyor ama yine de konuyu buraya taşımak istedim. bilgilendirirseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri