Emo kaydı ve maaş

elektrik67

Üye
emo ya kayıtlı bir mühendisin min maaşı 1500 lira görünüyor. Pekala bu yasal zorunluluk mu. yani çalışan yada firma bu maaşın altında anlaşırsa ve ya sigortası ona göre ödenirse yaptırımı var mı.

Böyle bir yasal zorunluluk yok.Burasının,Türkiye olduğunu da unutmayalım !

piyasayada 1.000,00 TL den baslayan aylıklarla çalışanlar olduğunu duydum.eğer böyle bir zorunluluk varsa bu durum nasıl oluyor. bu konuda bilgisi olanlar varmı??

1500 TL / AY olduğu doğru fakat bu üye olanlar için değil SMM belgesi olan bi mühendis isen bu ücretten aşağı çalıştıramazlar.Saygılarımla....

smm belgesi cıkarman için ücretli calıştıgın yerle 1500tl / ay min olmak şartıyla sözleşme yapıyorsun ve oda bu ucret üstünden sigorta primlerinin yattıgını görmek istiyor.
smm cıkaracaksan bunlar istenir yoksa kagıt üstünde böyle ama asagısı da yukarısıda piyasa içinde mevcud.

Arkadaşlar burası türkiye ve o yasal zorunluluklar olmasına rağmen 1500/tl'nin altında maaş alan çok ücretli smm mevcut.Sadece sigortaları 1500 tl net üzerinden yatırılır,maaşları banka hesaplarına 1500 yatırılır fakat belirli bir miktarı geri istenir işveren tarafından...

Bunu da yapanlar var demek ki:D
İlk defa duydum.
Arkadaşlar burası türkiye ve o yasal zorunluluklar olmasına rağmen 1500/tl'nin altında maaş alan çok ücretli smm mevcut.Sadece sigortaları 1500 tl net üzerinden yatırılır,maaşları banka hesaplarına 1500 yatırılır fakat belirli bir miktarı geri istenir işveren tarafından...

o 1000 liraya çalışan mühendisler bozuyor işte piyasayı ya tekinker ne yapsın ne kadar maaş alsın ya lise mezunu teknisyen ne yapsın . Yazık ya ülkenin durumuna bak sağlık lisesi mezunu sağlık ocağında hastanede görev yapıyor gel gör senden benden havalı:) madem öyle herkesi diplomasına göre yargılayın anlamıyorum. Bu insanları daha sonra işsizlik oluyor develüasyon oluyor temeli böyle nedenlere bağlı geçenlerde temel topraklaması yapacaktık bi baktım işi yarı fiyatına inşaatta çalışan bi amele yapmış:) yarım saat güldüm bu işe .........

Bak arkadaşım,oturduğun yerden atıp tutması kolay,gel gör ki o şartlarda çalışanlarının halini düşüneceksin (sanmıyorum gerçi bunu yapacağını.).Piyasayı böyle hale getiren o yeni mezun mühendisler değil,onları bu halde çalışmaya zorlayan at hırsızlarıdır.Yapı denetim firmalarına bir bakarsan yardımcı kontrol elektrik mühendisine 450 tl'den yukarısını vermezler..

Laf olsun diye martaval okumayın...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri