Emniyet Rolesi

dodo41

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir ışık bariyeri projesinde mevcut sistemde klasik (yaprak role diye tabir edilen) rolelerden kullanmılmış.
Ben bunu yine aynı bağlantı şeması ile sistemin güvenli çalışması için emniyet roleli sisteme dönüştürmek istiyorum.
Mevcut sistemde kullanılan roleyi aşağıda paylaştım.
Bu veya buna en yakın bağlantı şeması ile ve fazla yer kaplamayacak şekilde sistemimi dönüştürebileceğim emniyet rolesi öneriniz var mıdır?
allen-bradley-700-hlt1z24-24vdc-role-modulu__1318784397858001.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu emniyet rolesi değil.Normal bir role slim röle diye geçiyor bobin voltajlari kumanda sistemine göre değişir 5 12 24 volt diye

Emniyet röleleri kur kontak çalışır bu röle ise 24vdc + PNP veya 0 vdc- NPN olarak çalışır aynı bağlantıyı kullanıp güvenlik rölesi çalıştıramazsınız benim bildiğime göre şimdi güvenlik rölelerini inceledim 3-4 markanın hepsi de kuru kontak çalışıyor röle çıkışları var hepsinde yani güvenlik ihlal edildiğinde bir veya iki röleyi çektirebiliyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri