Emko Esm-9950 Hakkında

forramazan

Üye
slm arkadaşlar elimde emko esm 9950 sıcaklık kontrol cihazı var ben bu cihazın 0-10v çıkışı ile ac motor sürücüsünü yönlendirmek istiyorum gerekli bağlantıları yaptık fakat cihazın 0-10v çıkışını bandı çok dar yani hızlanma ve yavaşlama çok ani oluyor bu sistem tavuk kümesi fan kontrolünde yapılıyor ben bu bandı nasıl açabilirim hangi parametrelerde değişiklik yapmam gerekiyor ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekürler

Sürücünüzün, hızlanma/yavaşlama parametrelerinde zaman sürelerini uzatsanız olmuyormu. Mesela, 5 sanıye max.frekansa ulaşıyorsa bunud enme ıle daha yuksek zamanlara alın,50 sanıye veya daha fazla zamana.Yavaşlanmayıda aynı sekılde denesenız..

kalkış ve duruş sürelerini arttırın çok fazla işe yaramayacaktır ama.referans olarak kullandığınız 0-10v AI1 girişine ait filtreleme süresi vardır ani dalgalanmaları (yükselme ve düşmeleri) absorbe etmek için aktif hale getirin,süresini deneyerek ayarlayın.ama asıl sorun bence neden bu kadar hızlı 0-10v arasında değer değişimi olsunki.yani sıcaklık gerçekten bu kadar hızlımı değişiyor.eğer değişiyorsa maksimum hızıda aşağı çekerek daha doğrusal bir çalışma yakalayabilirsiniz.örneğin maksimum 50 Hz değilde 40 Hz gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri