Emerson marka sürücü var faz kayıp arızası

taşkın16

Üye
elimde iki adet emerson marka sürücü var faz kayıp arızası veriyo,neden olabilir motorlar saglam.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Beslkeme hattınızı kontrol edın, baglantlarda, klemensler veya sıgartalarda sorun var..

aynı sorun schneider sürücülerde veriyor, parametre ayarlarıyla düzeltiyorsun, sisteminde sorun olduğunu sanmıyorum. servisini arayarak bilgi alabilirsin

sigortaları besleme hattını kontrol ettim,servisine şimdilik ulaşamadım başka bir sorun olabilir mi ?

İnvert. İçerisin oluşmuş bir arıza olma ihtimali yüksek emersonun hangi modeli

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

arkadaşım, başka bir markada aynı sorunun çözümlerini sunmuş, sanırım sistemde arıza yok parametre ayarı yapılacak.
Motor faz kaybı
• Hız kontrol cihazı çıkışında bir faz kaybı
• Yük tarafı kontaktör açık
• Motor bağlı değil veya motor gücü çok düşük
• Motor akımında anlık dengesizlik
• Hız kontrol cihazı ile motor arasındaki bağlantıları kontrol edin
• Yük tarafı kontaktör kullanılıyorsa, OPL’yi OAC olarak ayarlayın (şt- menüsü sayfa 61)
• Düşük güçlü bir motor üzerinde veya motorsuz gerçekleştirilen test:*.
Fabrika ayarları modunda,
"motor faz kaybı" algılama aktiftir (OPL=YES). Hız kontrol cihazını bir
test veya Bakım ortamında, hız kontrol cihazı ile aynı güç
değerine sahip bir motora bağlamadan (özellikle yüksek
güçlü hız kontrol cihazları için kullanışlıdır) kontrol etmek
için, "motor faz kaybı" algılama fonksiyonunu devre dışı
bırakın (
OPL=NO).
taşkın bu telemekanik bir sürücü,

bekir bey ilginiz için teşekkür ederim,bende yeniden parametreleri yüklemeyi düşünüyorum.

sürücülerin modülleri bozulmuş tamirden yeni geldi şuan için herhangi bir sorun yok,emerson kullanmayın tavsiye etmiyorum LS gbisi yok.

hocam emerson ile ls karşılaştırmışsın ama dağlar kadar fark var arasında ikisinin.emerson büyük bir grup.control techniques,leroy somer isimleri ile de bilinir.ve en büyük özelliğide bir plc gibi kullanılabilir ve karmaşık ve pıd gerektiren hız kontrol gergi kontrol işlerinde çok çok iyidir.iki sürücüyüde kullanmış biri olarak diyeceğim ls zayıf ve ortalama bir sürücü iken emerson üst düzeydir bence.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri