Emergency Sorunu

Merhabalar kolay gelsin kullanmakta olduğum Mazak integrex i-100 ST 5 eksen cnc torna makinemde emergancy sorunu yaşıyorum makine emergencyden çıkmıyor (&0000FFAF) alarmı veriyor birde bu makineye bağlı robot var tahminim onun emergency butonunda sorun nasıl alarmı giderebilirim acaba teşekkür ederim şimdiden
1535808725012248356837.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Panodan kart üzerinden elektironik bilginiz var ise acil stop soketlerini köprüleyin. Bakalım butonlardamı sorun. Ama elektironik bilginiz yoksa hiç dokunmayın.

Merhaba.Sorunun robottan olduğunu şu şekilde tamamen anlayabilirsiniz.Robotu manuel veya otomatik modda hareket ettirebiliyormusunuz?Robota giden güvenlik bağlantılarını sökün ve ara bağlantıyı köprüleyin.Ama makinanın acil stoplarını sakın köprülemeyin?Eğer robot sonradan entegre edilmiş ise bağlantılardan sıkıntı olabilir.Yada haberleşme üzerinden bir veri hatası var ise sistem yine kendini hataya düşürebilir.

Robot ile Tezgah arasında euromap yada benzeri bir haberleşme sistemi vardır.Bu haberleşme kablolarını kontrol edin. Soketlerde falan kopuk temassızlık falan var mı ? Robot ile tezgahı elektronik olarak birbirinden ayırıp robot üzerinde kontroller yapmak lazım ama arıza eğer arızanın sebebi robot ise robotun kontrol ekranında belirtmeliydi diye düşünüyorum. Hem robotun kontrol sisteminde hemde tezgahın ekranındaki belirttiğiniz hata kodu arızanın nereden olduğuna dair bilgi veriyor olmalı

Ekranda 2 acil dur yazıyor sistemdeki acil stop ve acil durdurma siviçlerinin yerlerini biliyormusunuz?Eğer bunları biliyorsanız bunlara bir arkadaşınız teker teker bassın ve ekrandan size hangi acil e basıldığını söyleyecektir!1 ve 2 aci 2 ve 3 acil gibi yazacaktır.Acile basıldığı halde ekranda başka bir acil yazısı çıkmazsa arızalı acil o dur acil buton veya sivici basılı kalmış ta olabilir makineyi kontrol ettiğinizde bunu da görebilirisiniz

Panodan kart üzerinden elektironik bilginiz var ise acil stop soketlerini köprüleyin. Bakalım butonlardamı sorun. Ama elektironik bilginiz yoksa hiç dokunmayın.
Günaydın hayırlı işler bilgi için çok teşekkür ederim ben anlamıyorum elektronik işden ama çağırdım az önce bilgisi olanı Dediğinizi yaptıracam kardeşim işi bilene bırakmak gerek teşekkür ederim tekrar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri