Sensör Bağlantısı Yardım

IMG_20171005_223228.jpg IMG_20171005_223244.jpg IMG_20171005_223338.jpg IMG_20171005_223401.jpg Elimde 1 kablolu fiş bir avize lamba birde fotosel cihazla birlikte fotosel kurulum şeması var fakat ben elektrikçi olmadığım için sizden gelecek yardım doğrultusunda bunları bağlayarak avizeyi fotoselle çalıştırıp aktif hale getirmek istiyorum.Bu konuda bana destek verirseniz hem bir işi başarmanın mutluluğunu yaşacak hemde bana destek olduğunuz için sizlere sonsuz sağlık sunacağım.Şimdiden desteğiniz için teşekkürler.

Aslında şema gayet açık, klemens kullanırsanız 4lü kullanın, faz girişi k.rengi kabloyu 1. bağlayın karşısına da fişin k.rengini, 2. ve 3. bir tarafını kısa bir kablo kullanarak birbirine aynı zamanda da mavileri, 3. avizenin bir ucunu, 4. sensörün kırmızı kablosunu karşısına avizenin diğer ucunu bağlayın, kolay gelsin aşama aşama acele etmeden yapın.

Çok teşekkür ederim 4'lü klemensim var deneyip sonucu paylaşacağım.

IMG_20171007_125406.jpg Yaptıklarımı sizinle paylaşayım onay verirseniz fişi takacağım 4.lü klemens kullandım ama klemensin biri boş kaldı kısaca açıklıyorum.Sensörün kahverengi kırmızı mavi uçlarını ayrı ayrı klemensin birer ucuna taktım daha sonra avizedeki iki kablodan birini sensörün kırmızı ucunun karşısına diğerinide mavi ucun klemens karşısına taktım geriye enerji kablosu kaldı onunda kahverengi ucunu sensörün kahverengisine maviyide sensörün mavisine bağladım tek sorun 4.klemens boş kaldı nerede hata yapıyorum hata yoksa kontrollü şekilde fişi takayımmı.Kaçak akım rölem mevcuttur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takın abi doğru bağlamışsınız

Size danışmadan önce ilgili sensörün kullanım kılavuzuna istinaden bağlantıyı yapıp fişe takmıştım ve asfelyayı attırmıştım size danıştıktan ve sizin yol göstermeniz doğrultusunda bağlantı yapıp fişe taktım elektrik gelmiyor acaba sensör arızalanmış olabilirmi bunu nasıl test edebilirim.

İçini açın biyerler kopmuştur muhtemelen lehim le kurtarılabilir. fakat dikkatli olunuz elektrik şakaya gelmez abi

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri