ELM PMX802D-USB Mixer Ana Kart Tamiri

104 olan kondansatör 100 nanofarad oda 0.1 mikrofarad yapar.
101 ise 100 pikofarad kondansatör.

Bunlar benzer kondansatörler satıcılarda bulunmaktadır.

İstediğinize en yakın kondansatörleri aşağıda karşıma çıkan ilk sitede listeledim.

100 nF için https://www.direnc.net/100nf250v-damla-tip-polyster-kondansator

100 pF için https://www.direnc.net/100pf-63v-mercimek-kondansator-2

Bunlar en azından görev görecektir. Uymaz ise kondansatör tipini değiştirip deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

bir kaç sorum olacak.
1) Örneğin kart üzerinde 100R ve 680R gibi ifadeler var. Bu dirençleri internette aradığımda 100R 1 watt 1/4 watt 1/2 watt gibi çeşitleri var. Bunlardan hangisini almalıyım?
2) 5 watt taş dirençlerin olduğu yerde 22 r yazıyor ama üzerinde 0.33 ohmluk taş dirençler var. Hangisi daha iyi ve sağlıklı olur?

bir kaç sorum olacak.
1) Örneğin kart üzerinde 100R ve 680R gibi ifadeler var. Bu dirençleri internette aradığımda 100R 1 watt 1/4 watt 1/2 watt gibi çeşitleri var. Bunlardan hangisini almalıyım?
2) 5 watt taş dirençlerin olduğu yerde 22 r yazıyor ama üzerinde 0.33 ohmluk taş dirençler var. Hangisi daha iyi ve sağlıklı olur?

100 ohm direnc icin boyutuna bakarak gucunu tahmin edebilirsiniz. Aynısını direncin boyunu olcerek asagi yukari tahmin edilebilir. Eger elektronikciye gidip alacaksaniz degistirmek istediginiz direncin ayni boyutunda alin. Bu gücüde ayni demektir.

Devreniz oncesinde stabil calisiyordu ise devre karti uzerinde ne varsa ondan alin.

İyi günler.
Yanan tüm parçaları değiştirdim.Amfini mikser kısmından ses girişini takınca hoparlör koruma röle korumaya geçiyor, çıkarınca normale dönüyor.Mikserde mi kısa devre var, yoksa kartta mı nasıl anlaşılır?Kısa devre kontrolü nasıl yapılır?

Ayrıca çıkışları voltmetre ile ölçtüm.Bir çıkışta 7 volt (Dc) diğer çıkışta ise 47 volt elektrik var.Normalde 300watlık bir amfide çıkışta kaç volt ölçülebilir?

Bir anfi yada mikser için konuşursak çıkışında dc voltaj okumamamız gerekir. Dc okunan voltaj yükseltme yapan ana güç transistörü veya entegresinde kısa devre var demektir.

7812.7812 ve 7915 gibi transistörler ve aşırı ısınıyor.Ama ölçtüğümde 12 ve 15 vol çıkış var.Bunları değiştirmem gerekir mi?

12 volt ve 15 volt veriyorlarsa sağlamdır. Isınması ya giriş voltajı yüksektir yada sınır değerde akım çekiliyordur.

Karta transformatörden iki tane AC 35 volt ve 7 volt giriş olması gerekli.Girişi ölçtüm 35 volt olan 40 volt görünüyor 7 volt ise 14 volt görünüyor.Bu sıkıntı yaratır mı?
Bir de tip41c transistörü var onu da çıkarıp diyot konumunda ölçtüm.Soldan birinci ayağa + ucu bağlayıp 2. ve 3. ayaklara - ucu bağladığımda 506 değerini okudum.Ters çevirince herhangi bir değer okumadım.Kısa devre de yok o zaman sağlamdır değil mi?
7915 Transistörü devre üzerinde 15 volt vermiyor.Yeni değiştirmiştim.Söküp kontrol ettiğimde 1. bacağa - diğer bacaklara + ucu bağladığımda 509 ve 558 değerini okudum.Bu arızalı mı acaba?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri