ELK. TEKNİKER ve TEKNİSYENLERİ Neden Örgütlenemiyoruz...?

Ertek68

Profesyonel Üye
Değerli Meslektaşlarım...
Ben Kamuda çalışan bir Elektrik Teknikeriyim..
Tekniker ve Teknisyenler olarak örgütlenemediğimiz için hiç bir platformda sesimizi duyuramıyor , dolayısıyla hep göz ardı ediliyoruz.
Örneğin; Bir sağlık çalışanı yada güvenlik görevlisine Riskli meslek sayılıp ilave avantajlar sağlanırken En Riskli Meslek olan Elektrikle iştigal eden bizler kimsenin umrunda değiliz..
Düşünün ki İmamlara 3600 Ek göstergenin konuşulduğu Canım Ülkemde bizlerin varlığından bile haberdar değiller.

Çok güzel bir konudan bahsetmişsiniz ancak elektrik için geçerli kanunlar yetersiz olduğu için elektrik malzemelerinin ve işçiliğinin ne kadar önemli olduğunun farkında olmayan sistem yüzünden yaptığımız işin bir değeri yok ne yazık ki.
İnşaat a gidiyorsunuz su tesisatçısı elektrik borusu ve kablosu döşüyor fabrikaya gidiyorsunuz kaynakçı kablo çekip makine çalıştırıyor elektrik dağıtım şirketleri binaya elektrik açmaya gelince elektrik sayacına bakıyor doğru bağlanmış mı diye(onda da klemesler sıkılmış mı diye kontrol dahi etmiyor) bu tesisatı kim yaptı faturası var mı prizler doğru bağlanmış mı?3kw abonelik yapılmış tesisattan 10kw çekiliyor bunlar dahi kontrol edilmiyor
Bizde elektrikçi bir yangın çıkarsa sigorta şirketi arıyor bir kişi yaralanır veya ölürse polis elektrikçiyi arıyor kimse o sistem çalışırken kim yaptı demiyor tesisatta bir risk var mı bir yangın çıkar mı bir kişi yaralanır mı diye ne kontrol ediliyor nede önlem alınıyor bu ev içinde aynı işyeri içinde bizim kanun ve mevzuatlarımız mesleğimizin düzgün yapılıp yapılmadığını bile kontrol etmiyor ki mesleğimiz tehlikeli meslek ve 3600 ek göstergeye tabi olsun!
Öncelikle bu sağlanmalı buradan ve sosyal medya dan Almanya ve İngiltere de elektrik işleri yapan kişilerle konuştum varsa tanıdığınız bir araştırın oralardaki elektrikçilerin ücretlerini aldıkları servis ücretlerini bir öğrenin
Biz ne zaman o noktaya geliriz işte o zaman belki birşeyler olur yapılacak birşey varsa ben elimden geleni yaparım Kocaeli den

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri