Elektronik su sayacı devre imalatı

byabdullah

Üye
Arkadaşlar resimde gördükleriniz atlas marka bir dijital su sayacının elektronik devresi.Amacı pansiyon vs gibi bir odanın yada birden fazla odanın kullanım suyunu belli bir m3 te sınırlamak dijital su sayacıyla ölçüp istenilen değere ulaşınca motor devresiyle 2 yollu vanayı kapatmak. Aynı zamanda kalorimetre devresi gibi bağlanıp tek merkezden adresleme yapılarak değerleri bir yazılımla bilgisayardan görmek.Ben bu elektronik devreyi yaptırmak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz?
IMG-20190712-WA0016.jpeg
IMG-20190712-WA0015.jpeg
IMG-20190712-WA0017.jpeg

Devrenin aynısını proteus da çizmek gerekir

C1 kopmuş yerinden, ne tür yardım istendiğini anlamadım. Millet maliyet sebepli pcb baskısını uygun program formatında çinlilere yaptırıyor zaten siz burda mı yaptıracaksınız? Ayrıca yazılım da gerekiyor bu da işin diğer boyutu.

C1 kopmuş yerinden, ne tür yardım istendiğini anlamadım. Millet maliyet sebepli pcb baskısını uygun program formatında çinlilere yaptırıyor zaten siz burda mı yaptıracaksınız? Ayrıca yazılım da gerekiyor bu da işin diğer boyutu.
Bu sayaçların imalatını yapmak istiyorum. Bu konuda nasıl yapacağıma karar vermeye çalışıyor um fikirlerimize açığım. Çok teşekkürler şimdiden.

Minimum 50000(ellibin) dolar sadece bir model için arge masraflarına gider,
buna plastik enjeksiyon ile ürün kalıbı çıkarma dahil olur,
sonra herbir ürün için devre elemanları, pcb, pcb dizgi ve sensörler kadar toplu alımda ürün başına ne düşüyorsa o kadar üretim maliyeti,
satış pazarlama muhasebe, Bakım onarım destek varsa montaj vs. maliyetleri biner.

Yinede bu adamlarınki kadar oturmuş bir ürün olmaz birden,
sağlam bir misyon ve vizyonla zamanla dahada ileride gidilebilir tabi.
Başlangıcı zordur ama iyi bir organizasyon ve veya güzel bağlantılarla ekonomik ve manevi olarak güzel kazanç elde edilebilir.

direnc.net de 4 katlı (pasta gibi mübarek) pcb üretiyorlar şemayı bulup bastıra bilirsin veya kompomentleri kendileri diziyorlar diye biliyorum veya evde yapabilirsin çok zor bi keresinde bütün tineri üstüme dökmüştü arkadaşım :p
tabi 5-6 tane yapacaksan önerim eğer gerçek bir seri üretimse en azından bir atölye lazım birde devlet yardım ediyor işkur vasıtası ile bu aralar bende düşünüyorum öyle şeyler kolay gelsin

Minimum 50000(ellibin) dolar sadece bir model için arge masraflarına gider,
buna plastik enjeksiyon ile ürün kalıbı çıkarma dahil olur,
sonra herbir ürün için devre elemanları, pcb, pcb dizgi ve sensörler kadar toplu alımda ürün başına ne düşüyorsa o kadar üretim maliyeti,
satış pazarlama muhasebe, bakım onarım destek varsa montaj vs. maliyetleri biner.

Yinede bu adamlarınki kadar oturmuş bir ürün olmaz birden,
sağlam bir misyon ve vizyonla zamanla dahada ileride gidilebilir tabi.
Başlangıcı zordur ama iyi bir organizasyon ve veya güzel bağlantılarla ekonomik ve manevi olarak güzel kazanç elde edilebilir.
Bilgileriniz için teşekkür ler

Türk malı para etmez boşuna ugrasma. Yabancı ürüne 1000 dolar verir seninkine 100 dolar vermez

İletişime geçelim yardımcı olmaya çalışayım bakalım nasıl yapılabilirliğine

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri