Elektronik Sigara

...
malum branş değişikliği sebebiyle hiç elektrikle ilgilenmedim
...
Aramıza tekrar hoşgeldin.
İş işi doğurur, yeni yeni bol projeler dilerim.

Mcu ile yapılır, şu sıralar arduino meşhur ve hobiciler için bayağı kolaylık sağlıyor örneği bol.

NE555 ile pwm üretip bir transistör ile ısıtıcıyı sürebilirsin,
ayarı pot ile yapılır, biraz manuel olur.

Aklında nasıl bir şey var?

Aramıza tekrar hoşgeldin.
İş işi doğurur, yeni yeni bol projeler dilerim.

Mcu ile yapılır, şu sıralar arduino meşhur ve hobiciler için bayağı kolaylık sağlıyor örneği bol.

NE555 ile pwm üretip bir transistör ile ısıtıcıyı sürebilirsin,
ayarı pot ile yapılır, biraz manuel olur.

Aklında nasıl bir şey var?
Hoş görülü anlayışınız için teşekkür ederim ilk etapta sadece watt modu dedigimiz ürün seklinde planlıyorum ayarlanabilir tuş artı eksi vs daha sonra çeşitli tellerin. Isı katsayıları girilip değerleri okunabilecek bir ürün yapmak istiyorum bu süre zarfında belkide elektroniğe elektriğe yeniden bir sevda sürecim baslar şuan sağlık sektöründeyim yaptığım işten maalesefki hoşnut değilim bir değerimiz yok kendi adıma ufak ufak bir iş yapıp etrafta bu cihazı kullanan arkadaşların tamiri yeniden yapımı gibi ürün yelpazesi düşünüyorum bunlar belki çok kısa bir süre değil ama çok uzun bir sürede olabilir önemli olan benim için ilk adımı atabilmek insan istediği sürece Mevla yardımcı olduğu sürece asilmayacak bir durum yok. Öncelikle tüm parçaların ana görevlerini kaba taslak bilsemde yeniden öğrenip yeniden işlevsellik kazanmak istiyorum. Bunun için elimden geldiğince tecrübeli olan değerli abilerden hocalardan gerekli yardım almayı istiyorum yardımcı olacak bir sürü güzel insan olduğunu düşünüyorum köklü bir forum olduğunu düşünüyorum

Tamir diyorsan şu an Apple ın kartujlu bir modeli var
onun tamirinden iyi kazanıyorlar anladığım kadarıyla.

Kaliteli bir cihaz yapmak istiyorsan yol uzun,
yok yapayım kendime, çalışsın yeter diyorsan kolay.
Mcu ile adc okuma konusundan rezistans değerini okuyabilirsin (direnç ölçme başlığı)
pwm ile motor sürme, pwm ile ısıtıcı sürme, pwm ile dimleme
konusundanda watt modu dediğin işi yaparsın.

Tamir diyorsan şu an Apple ın kartujlu bir modeli var
onun tamirinden iyi kazanıyorlar anladığım kadarıyla.

Kaliteli bir cihaz yapmak istiyorsan yol uzun,
yok yapayım kendime, çalışsın yeter diyorsan kolay.
Mcu ile adc okuma konusundan rezistans değerini okuyabilirsin (direnç ölçme başlığı)
pwm ile motor sürme, pwm ile ısıtıcı sürme, pwm ile dimleme
konusundanda watt modu dediğin işi yaparsın.
Aynen hocam yol uzun biraz

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri