Elektronik kart tamiri nasıl yapılır

@moda216 yani bu işin temelinde yine bilgi yatıyor. Ne gerekiyor derken bu işler için değişik kullanılabilir cihazlar mevcut component tester lar elektroniğin her dalında iş yapan cihazlar ama telefoncular genelde ölçü aleti ve cic denilen bir test cihazı kullanıyorlar.. sanırım pek nerden ilerlemek istediğin konusunda şüphelerin var emin değil gibisin
mikro elektronik kart tamiri ile ilgileniyorum.telefon,tablet vs.

Ucore uce-ct220l cihazı var TFT ekran taşınabilir fiyatı diğer ürünlerin fiyatından düşük.https://www.ucore-electronics.com/product/uce-ct220l-tracer/

Bu tür cihazlarda önemli olan fiyat değil. Test voltajlaridir arkadaşlar. Voltaj akım ayarıdir önemli olan. 😉

Bu tür cihazlarda önemli olan fiyat değil. Test voltajlaridir arkadaşlar. Voltaj akım ayarıdir önemli olan. 😉
Bu tür cihazlarda önemli olan fiyat değil. Test voltajlaridir arkadaşlar. Voltaj akım ayarıdir önemli olan
Açık devre gerilimi
Low 1 +-5v, low 2 +-5v, medium -+10v , high +-20 Volt ,

Ekli dosyalar

• IMG_20210602_005703.jpg
    IMG_20210602_005703.jpg
    210.4 KB · Görüntüleme: 56
bu tür cihazlarda kaliteyi belirleyen akım gerilim ve frekansın ayarlanabilir olmasıdır
örnek aşagıda kendi tasarımım bulunmakdadır.
transistorun android ekran ile testi
transistorunTFT ekran ile testi

bu tür cihazlarda kaliteyi belirleyen akım gerilim ve frekansın ayarlanabilir olmasıdır
Selam. Elinize sağlık. Bu işi ticari olarak mı yapıyorsunuz yoksa sadece kendiniz için yaptığınız bir proje mi? Kaynak, şema vb var mıdır?

çok güzel olmuş güzel insan, ellerine sağlık. ammaaaa biz tamircilere ne kadar uygun? ölçeceğim her parçayı söküpte mi ölçeceğim ben? devre yani tamir edeceğim kartın üzerinde nasıl çalışıyor beni asıl o ilgilendiriyor. zaten kart üzerinde ben nerdeyse herşeyi ölçüyorum (kondastörler değil onları söküp dışarıda ölçüyorum) bana devre üzerinde nasıl davrandığı lazım. bunu da dikkate al benim gibi sadece tamirci olanlar için.

devre i
çok güzel olmuş güzel insan, ellerine sağlık. ammaaaa biz tamircilere ne kadar uygun? ölçeceğim her parçayı söküpte mi ölçeceğim ben? devre yani tamir edeceğim kartın üzerinde nasıl çalışıyor beni asıl o ilgilendiriyor. zaten kart üzerinde ben nerdeyse herşeyi ölçüyorum (kondastörler değil onları söküp dışarıda ölçüyorum) bana devre üzerinde nasıl davrandığı lazım. bunu da dikkate al benim gibi sadece tamirci olanlar için.
bu cihazlar saglam ile bozuk kartın karşılaştırma prensibine göre çalışır bundan dolayı biraz tecrube kazanırsanız malzemeyi sökmeden üzerinde saglam mı bozukmu bilgi sahibi olursunuz
şimdi klasik ölçü aletleri ve bu cıhazların uyduruk olanları frekans ve gerilim sabit akım degişiktirerek bozuk saglam ayrımı yapar benim bu cıhaz ve ıyı paraya satılan emsallerı ise frekans gerilim ve akım ayarlamaya imkan verir böylece örnegin SMPS trafonun testi için bir kaç ohmluk dırenc ıle bakmadansa trafonun saglam mı bozuk mu oldugunu grafıksel olarak ekranda görurusunuz
diger bir ornek ornegın bir IGBT cıkısını ölçü aleti ile ölçemezsiniz ama bunun gibi bir cihaz ile grafık olarak net bir şekılde kaçırma yapıp yapmadıgı dahil görürüsünüz
aynı şekılde kondansator ölçü aleti örnek 47 uf der gösteriri ama dirençleşmesi yani çalışma voltaj ı altındanasıl davrandıgı hakkında bilgi vermez bu cıhaz verir.
bunu alıp almamanız önemli degil ticari bir kaygım yok benzer cıhaz alırken akım gerilim ve frekanslarına dikkat edin yoksa bir tarafo birkaç dırencı bınlerce lıraya satın alırsınız
isteyen e emsallerine göre çok uygun fiyat a satıyorum kullanan lar memnun.
Selam. Elinize sağlık. Bu işi ticari olarak mı yapıyorsunuz yoksa sadece kendiniz için yaptığınız bir proje mi? Kaynak, şema vb var mıdır?
tasarım tamamen bana ait (yazılım pcb devre şeması dahil ).internetde kısıtlı özellikde bol mıktarda benzer şemalar var yalnız gerçek manada iş yapacak cihaz şemaları yok . bu projede frekans akım gerilim kısa devre koruma gibi bir dünya sorunla başedmek zorunda kaldım . emsallerine göre oldukça uygun olarak satabılrıım iletişim ***@***
Ekli dosyayı görüntüle 81978

Moderatör tarafında düzenlendi:
s.a
arkadaşlar fados7f1 ve ya fados9f1 satan arkadaşlar olursa görüşmek isterim
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye