Elektronik/Fizik Ortak Dersler

bduygu

Üye
merhaba arkadaşlar. ben bu sene aldığım kararla okuduğum fizik bölümü ardından sınava tekrar hazırlanıp, uzun zamandır aklımda olan elektrik- elektronik müh. okumaya karar verdim. önümüzdeki ay kazandığım üniversiteye kaydımı yaptıracağım. sizlere sorum okulumu erken bitirebilir miyim? hangi derslerden muaf tutulurum? bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa çok sevinirim.

tebrikler duygu hanım;muaf olacağınız dersler hangi üniversitede eem kazandığınıza bağlı her üniversitenin şartları farklı olabiliyor

neye bakıyorlar mesela? ben türkçe okudum fiziği ama şimdi %100 ing. eem kazandım. bu sorun olur mu mesela?

bir bilen yok mudur??

Fen bilgisi öğretmenliğinden gelen bir sınıf arkadaşım vardı. Matematik, fizik, kimya derslerinden muaftı. Muhtemelen sizinde öyle olur. %100 İngilizce bir okulda ing. seviyeniz iyi ise sorun olacağını sanmıyorum. Selcukeem92 ininde dediği gibi her üniversitenin şartları farklı olabiliyor. Daha önceki aldığınız dersin içeriğine bakılıyor ve buna göre karar veriliyor. Eğitimin bir dönemini yabacı ülkede alan arkadaşımın kabul edilmeyen bir dersi ile ilgili bir örnek veriyim. Diğer üni de aldığı dersin adıda "Sinyaller Sistemler" bizim üni de de dersin adı bu. Lakin ders içerikleri uyuşmadığı için bölüm başkanımız o dersi kabul etmedi ve dersi tekrar almak durumda kaldı arkadasım.

teşekkür ederim hisar73 arkadaşım. umarım temel dersler dışında da muaf olabileceğim dersler olur. okulu bir an önce bitirmem gerek.

neye bakıyorlar mesela? ben türkçe okudum fiziği ama şimdi %100 ing. eem kazandım. bu sorun olur mu mesela?

Geldiğiniz bölüm Türkçe diğer bölüm ingilizce ise büyük ihtimalle Türk Dili I-II dışında herhangi bir dersi saydıramazsınız. Tabi gittiğiniz okulun kararları önemli.
Erasmus, Farabi vs programlar üniversite rektörlüklerinin resmi yazışmları dahilinde yapılıp farklı dilde verilen eğitimler kabul görüyor genelde ancak sizin durumunuz farklı, umarım lehinize karar alırlar. Hayırlı olsun.

Kötü haber vermek istemem ama keşke Türkçe bir bölüm kazanmış olsaydınız o zaman 2 seneye kadar erken bitirebilirdiniz. Ben eem müh 3. sınıfta atılıp afla gaziantep üniversitesine gönderilmiştim Türkçe okumuş olduğum için sadece Türk dili ve inkılap tarihi derslerini sayarız dediler, af için tekrar dilekçe verdim türkçe eğitim veren bir üniversiteye yolladılar derslerimin yüzde 90 ı sayıldı. Bu arada fiziği Malatya damı bitirdiniz?

Kötü haber vermek istemem ama keşke Türkçe bir bölüm kazanmış olsaydınız o zaman 2 seneye kadar erken bitirebilirdiniz. Ben eem müh 3. sınıfta atılıp afla gaziantep üniversitesine gönderilmiştim Türkçe okumuş olduğum için sadece Türk dili ve inkılap tarihi derslerini sayarız dediler, af için tekrar dilekçe verdim türkçe eğitim veren bir üniversiteye yolladılar derslerimin yüzde 90 ı sayıldı. Bu arada fiziği Malatya damı bitirdiniz?
ya gerçekten gece gece bunu öğrendiğim kötü oldu. umarım dediğiniz gibi olmaz. hayır, çukurova mezunuyum.

Geldiğiniz bölüm Türkçe diğer bölüm ingilizce ise büyük ihtimalle Türk Dili I-II dışında herhangi bir dersi saydıramazsınız. Tabi gittiğiniz okulun kararları önemli.
Erasmus, Farabi vs programlar üniversite rektörlüklerinin resmi yazışmları dahilinde yapılıp farklı dilde verilen eğitimler kabul görüyor genelde ancak sizin durumunuz farklı, umarım lehinize karar alırlar. Hayırlı olsun.
en iyisi yakın zamanda bölümle iletişime geçmek olacak sanırım. bu arada aynı anda eem okuyup hem de makina masterı mı yapıyorsunuz?:confused:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri