Elektronik Devre Elemanların Yapısı, Ölçüm Metotları ve Sağlamlık Kontrolleri

Hocam ben 1 ay Önce İvo t1800 projeksİon cİhazi aldim.normal seyrederken lamba sÖndÜ,fakat fanlar ve tv ÇaliŞiyordu.stop ettİm tekrar start ettİm tekrar ÇaliŞti.15 dakİka sonra lamba tekrar sÖndÜ. hocam muhtemel arizasi ne olabİlİr.ben kendİm bİraz yanİ amatÖrce elektrİk ve elektronİkten anlarim.tahmİn ettİĞİme gÖre ateŞlİyİcİ mİ arizali acaba bu konuda yardimci olursaniz Çok sevİnİrİm.bana maİl atabİlİrsİnİz cevabinizi dÖrt gÖzle beklİyorum saĞolun.

muco56 ' Alıntı:
Hocam ben 1 ay Önce İvo t1800 projeksİon cİhazi aldim.normal seyrederken lamba sÖndÜ,fakat fanlar ve tv ÇaliŞiyordu.stop ettİm tekrar start ettİm tekrar ÇaliŞti.15 dakİka sonra lamba tekrar sÖndÜ. hocam muhtemel arizasi ne olabİlİr.ben kendİm bİraz yanİ amatÖrce elektrİk ve elektronİkten anlarim.tahmİn ettİĞİme gÖre ateŞlİyİcİ mİ arizali acaba bu konuda yardimci olursaniz Çok sevİnİrİm.bana maİl atabİlİrsİnİz cevabinizi dÖrt gÖzle beklİyorum saĞolun.

Eğer 1 ay önce aldıysanız yani orjinal aldıysanız garantisi vardır.hiç kendiniz elleyip bozmayın derim .

Son düzenleme:
bana 10 k 3 bacaklı trimpotu nasıl ölçebileceğimi anlatırsanız çok sevinirim birde transistörleri npn mi pnp mi nasıl ayırt edebiliriz bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim

iyi gunler arkadaslar 98 elektronık mezunuyum 4 yıldır porselen sektorunde elektrık bakımda calısıyorum kısa zaman sonra elektro optık sıstemler uzerıne bır sırkette mulakata gırıcem ama 10 yıldır elektronıkten uzakyım ne calısmamı onerırsınız tesekkur ederım

--------------------------------

biometric nedı internette arastırdım ama tam olarak bır bılgıye ulasamadım.birde termokupulların kalıbrasyonu hakkında bılgı verebılırmısınız. nasıl yapıdıgı konusunda
tesekkur ederım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar tamamen amatörce bir sorum olacak netten indirdiğim dosyalar board maker la hazırlanmış ben bu dosyalardan elemanların kart üzerinde yerleşim şemasını (ingilizce layout) yazıcıdan çıktı olarak yada resim dosyası olarak almak istiyorum. Programın demosunu sadece bu dosyaları görebilmek için indirdim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese başarılar

elektronik kartlarla beraber 15kHz-20kHz ultrasonik kaynak devresinde kullanılan bobinlerin sağlamlık kontrolünü nasıl yada hangi ölçü aleti ile yapabiliriz.

Daha başka istediğiniz devre elemanı varsa ekleyin.

elektronik kartlarla beraber 15kHz-20kHz ultrasonik kaynak devresinde kullanılan bobinlerin sağlamlık kontrolünü nasıl yada hangi ölçü aleti ile yapabiliriz

merhaba, bipolar kondansatörler hakkında bilgi alabilirmiyim. bipolar kondansatör yerine elektrolitik kondansatörleri aşağıdaki gibi bağlasam olurmu.

5 uF 400 V bipolar yerine, 10 uF 200 V elektrolitik kondansatörü + - - + şeklinde bağlayabilirmiyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri