Elektronik Devre-Anlatımlı Kaynak Tavsiyesi?

Bu dosya ihtiyacını görür belki

Ubir makinalara kollanamami ban komple ponoyi deyiştiracam abi yani zevizyon yapacam

Şemada anakyarin yerini deyiştirmadan çaliştira bilirim dimi lutfan

Şemanin sol tarafinda duran bir birina paralell bağlalan bir lamba ve derençla trst eda bilirmiyim kisa devra falan olmasmi lutfan anlatirmisiniz

Merhaba
IMG_20190108_103048.jpg

Bu devra kartinda yanan direncleri kaç omh olduğunu nasil bula bilirim lutfan anlatirmisiniz

Merhaba
Ekli dosyayı görüntüle 50936
Bu devra kartinda yanan direncleri kaç omh olduğunu nasil bula bilirim lutfan anlatirmisiniz

Sitart sitop devreyi yapabilirsen iplik ine kontağı yağdanlik kapı bağlaya bilirsin ben elektronik mühendisi değilim yazişmam zayıf ama piratikte iyim şu anda orkumda yuvarlak orgu makinaların elektirik ve elektironik işleri yapiyorum makinalarin yanından olsam sana yardımcı olurdum kolay gelsin

Merhaba

O dirençler köküne kadar yanmış.

En güzel yöntem,

Elinizde bu kadar arızalı kart var ise mutlaka sağlamıda vardır diye düşünüyorum. İster sağlamını sökün sadece direncin olduğu yeri rrsimleyin direnç üzerindeki renk halkaları görünür şekilde olması gerekiyor. Değerini biz size söyleyelim. Yada siz direnci devre kartından bir ucunu sökün ve avometre ile ölçün.

Yoksa yanık direnç üzerinden ne değer okuyabilirsiniz nede renk halkalarından bir değer çıkartabilirsiniz.

1 resim işinizi görecektir. Ama yukarıdaki gibi bulanık olmamalı. Renkler ve direnç net görünmeli.

Bu ledi bitanasini 2188 omh la 24 vdc beslamayla veribda dinama yaparsam sonra bu her bir kart ozarinde olan ledlar soni 16 tanaysa bunlar bir birina paralel baglidir sonra hepisina birtana 150 omh 0.25watt direncla çaliştirirsam olmasmi, sonra bu kartin ozarinde olan ledleri birini sokib bu ledi yani yanmadiyni bulmam için nasil olçmam gerakir bunuda anlatirmisiniz lutfan

Merhaba

Direncin üzerini yavaşça bir tornavida yada bıçakla temizle ve orada gözüken sarılı telin kaç tur attığını say voltmetrenin pırop üçün bir tanesi sarılı telin ortasına tut diğer ucuda direncin diğer tarafa tut eyer okumasa direncin ucu na tutuğun propu diğer ucuna tut mesala bir kiliohom çıktıysa direnç iki kiloohomdur başka yöntemde var oda ayarlı bir direnç alırsın yüksek kiloohom getirirsin yavaşca değeri düşürür sun devre çalışmaya başladığı zaman dur ve ayarlı direnci olc kaç ohom çıksa ona göre direnç kulan potansiyometreylede yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri