Elektronik Baskül Yanlış Tartıyor

dead-ly

Üye
Merhaba,
Voit CR6633 elektronik baskülüm var ancak 6-7 kg civarında gösteriyor. Baskülde herhangi kalibrasyon tuşu, talimatı yok. İçini açtım karttaki elemanlarda gözle görülür hasar göremedim, ölçümlerde belli değerler veriyorlar belki lehimden dolayıdır diyerek lehimleride tazeledim ancak düzelmedi. Sizce sorun nerededir, servisten devre kartından istersem muhtemelen bir baskül parası isteyecekler, garantisi bitik.

Çözümü yoksa mevcut sensörleri, ekranı kullanarak yeni ucuz bir devre yapmak ne kadar mümkün olur veya mantıklı olur?

Loserlere baktınız mı sıkıntı ordan kaynaklanmış olabilir.

Mekanik bir hata da olabilir. yük sensörler yerine yere temas ediyor olabilir. kasada bir çatlak mesela.

Merhaba,
Voit CR6633 elektronik baskülüm var ancak 6-7 kg civarında gösteriyor. Baskülde herhangi kalibrasyon tuşu, talimatı yok. İçini açtım karttaki elemanlarda gözle görülür hasar göremedim, ölçümlerde belli değerler veriyorlar belki lehimden dolayıdır diyerek lehimleride tazeledim ancak düzelmedi. Sizce sorun nerededir, servisten devre kartından istersem muhtemelen bir baskül parası isteyecekler, garantisi bitik.

Çözümü yoksa mevcut sensörleri, ekranı kullanarak yeni ucuz bir devre yapmak ne kadar mümkün olur veya mantıklı olur?

kesmez ustamın dediği gibi
Mekanik bir hata da olabilir. yük sensörler yerine yere temas ediyor olabilir. kasada bir çatlak mesela.

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Loserlar derken ağırlık sensörleri mi? 4 tane var, hepsine tek tek ağırlık uygulayıp denedim ama hep benzer sonuç gösteriyor, hepsi birden bozulmuş olamaz heralde.

Evet ilk yaptığım yeni pil takmak oldu. :)
Sadece dikkat edin ve gözlem yapın bozuk olduğunu veya sağlam olduğunu siz bilirsiniz .biz bir şey görmüyoruz gözlem yapmıyoruz......

Sensörleri yerinden çıkarmak çok zor, denerken tırnakları kıralabilir- kırılırsada işe yaramayacak. sensör kablo uçlarınada erişemiyorum, altına yükseklik koyup tek sensör üzerinde ağırlık ölçmeye çalıştığımda hepsi yere değerkenkiyle aynı sonucu veriyor.

Baskülün çalışmasının tetiklenmesi için sarsılması gerekiyordu üzerinde ayakla vurulsada açılmıyor iyi sarsmak gerekti, evdekiler kolay olduğundan ucundan ayağıyla hafif kaldırıp bıraktığından muhtemelen bu şekilde sarsıntıdan devre hasar gördü diye düşünüyorum.

Kasada çatlak bulamadım, sensör tiplerini bilsem belki arduinoyla deneyebilirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.11.47.jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.11.47.jpeg
    108.1 KB · Görüntüleme: 32
  • WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.39.jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.39.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38 (2).jpeg
    119.7 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38 (1).jpeg
    114.3 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38.jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-24 at 19.10.38.jpeg
    98.9 KB · Görüntüleme: 28
Loserler sağlamsa kalibrasyon ayarı kaçmış olabilir.nacizade fikrim teknik servisten destek alın. istişare edin daha mantıklı olur.
Bu entegre kartlarda darbelerden dolayı kartlardaki kondansatörler şarz deşarz olayını gerçekleştiremiyorlar topraklama iyi şekil de yapılmış olmasınada dikkat edin benim başıma da gelmişti servisin ilk sorduğu topraklamayı sorduğuydu.

Son düzenleme:
sensörleri teker teker devreden çıkarın deneyin. büyük ihtimalle birisi arızalı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri