elektronikçi den elektrikçi olurmu?

ex ramo

Üye
cümleten selamın aleyküm
elektronik teknolojisi 2 yıllık mezunuyum izmir de yaşiyorum mesleği seviyorum severek ve başarılı şekilde okulumu bitirdim fakat elektronik ile alakalı iş bulamadım elekteonikçiye ihtiyaç yok piyasada şu anda bi fabrikada vasıfsız olarak çalışıyorum geçimini kazanacak para kazanıyorum çok şükür ama hiç mutlu değilim

fabrikaların elektrik bakim işi için kendimi geliştirmek istiyorum size sorum kursa falan gitsem yaşım 27 busaatten sonra elektrik bakımcı oĺurmu benden 1.sorum sizlere
2. sorum plc otomatik kumanda otomasyon konusunda izmirde eğitim veren bildiğiniz sağlam bi kurs varmi biraz uzun oldu kusura bakmayın cep lar için şimdiden teşekkür ediyorum saygılar

Gayette güzel olur.Yeterki,severek / isteyerek işini yap.2. sınıf yetki belgesini az bir gayretle alabileceğinizi zannediyorum.27 yaş,en güzel yaştır.

Ben de meslek lisesi elektronik mezunuyum bir fabrikada elektrikçi olarak çalışıyorum.

A. selam. Evet, gayet güzel bir elektrikçi olunur,hem de elektronikle de tam donanımlı bulunarak..

Vücuttaki; Aort, Ana arterler = Elektrik’e ,Kılcal damarlar = Elektronik’e benzetilebilir. Siz aorttan kan olarak hiç geçmeden vücuttaki kılcal damarlara tam olarak ulaşabilir misiniz? Elbette ki hayır, zaten mevcut elektrik alt yapısıyla bu elektronik bilimi sonradan, insanların güncel olan ihtiyacından doğmuştur. İlk lambalı radyolar, telsiz telgrafların,vb. gelişmesi ile bu olmuştur. Artık günümüzde elektrik ile elektronik iç içe girmiştir, sıradan elektrikçi olanların yalnızca elektrik bilgisi çoğu zaman uygulamalarda yeterli de olamadığından zaten onlar da elektroniği belirli bir seviyede (hiç olmazsa en az giriş seviyesinde) öğrenmek zorundadır.

Siz ise elektroniğe tam hakim biri olarak elektronik devrelerde, aynen elektrik devrelerinde tam geçerli Ohm kanunu,Kirşof kanunu,vb. tüm kanunları, geriye giderek alt temelde elektrikte de öğrenip buna uygulamış olacaksınız, diğer sıradan elektrikçilerden çok daha avantajlı olarak.

Örneğin faz koruma rölesini,sıvı seviyesini kontrol rölesini veya zaman ayar rölesini,vb. sadece yekpare bir elektrik paçası olarak görmeyip,iç devre yapısını da çok iyi bilerek, kumanda panosundaki bu yerine montelerken bu bağlantısını yapmış da olacaksınız. Bu röleler içindeki herhangi bir elektronik eleman yandığında elektronik bilginizle yeni röleyi getirip zaman kaybedilinceye kadar belki de havya ile bunu yenileyip onarmış bile olacaksınız,artı bir avantajı olarak. Kolay gelsin. Başarılar.

Son düzenleme:
nerden başlamalıyım kursfalan tavsiye edebilirmisiniz

Resmi ve geçerli belge veren bir kuruluş olmalı.

Olur arkadasim elektroniklede birlesince mukemmel olur. Kavraman acisindanda zorlanmassin bu arada.

arkadaşlar yüreğime cennetten su serptiniz sanki nasil geliştirecem kendimi yardim lütfen

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri