Elektromıknatıs için yumuşak demir nereden bulabilirim?

nnur

Üye
Aktüatör gibi itme çekme işlemi için elektromıknatıs yapmayı düşünüyorum. Bir tane 1cm çap ve 5 cm boyunda, bir tane de iç çap 1.3 cm, dış çap 1.7cm olan 6 cm boyunda yumuşak demir silindire ihtiyacım var. Ölçüleri SİLİNDİRLERİN BİRBİRİNE GEÇMELİ olduğunu belirtmek için verdim. Tabii ki biraz daha farklı ölçüler de olur. Bu amaca uygun hazır demir bulabilir miyim?

Dıştaki silindire bobin saracağım. Mıknatıslanma olduğunda diğer silindir bunun içine girecek.

Ekli dosyalar

• nüve.png
    nüve.png
    12.1 KB · Görüntüleme: 12
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aktüatör gibi itme çekme işlemi için elektromıknatıs yapmayı düşünüyorum. Bir tane 1cm çap ve 5 cm boyunda, bir tane de iç çap 1.3 cm, dış çap 1.7cm olan 6 cm boyunda yumuşak demir silindire ihtiyacım var. Ölçüleri SİLİNDİRLERİN BİRBİRİNE GEÇMELİ olduğunu belirtmek için verdim. Tabii ki biraz daha farklı ölçüler de olur. Bu amaca uygun hazır demir bulabilir miyim?

Dıştaki silindire bobin saracağım. Mıknatıslanma olduğunda diğer silindir bunun

Dıştaki silindire bobin saracağım. Mıknatıslanma olduğunda diğer silindir bunun içine girecek.
Distaki silindir icin olcu cok kucuk icine girecek olan mili bulabilirim mil hazir var ancak milin icine girecek kadar kucuk sindir ozel yapilmalidir

Çap-boy ölçü ve fiyat alabilir miyim?

9.7 mm cap 50 mm boyunda mil 1 adet ic capi 10 mm dis capi 11 mm boyu 5 cm ozel yapim silindir 1 adet fiyat toplam 100 tl ye sanayide yaptira bilirim

9.7 mm cap 50 mm boyunda mil 1 adet ic capi 10 mm dis capi 11 mm boyu 5 cm ozel yapim silindir 1 adet fiyat toplam 100 tl ye sanayide yaptira bilirim
Teşekkürler hocam. basit elektromıknatıs için maliyeti çok yükseltiyor. başka bir yol deneyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri