Elektrogitar pedalı adaptör sorunu.

Merhabalar.
Foruma yeni geldim.
Mesajı yanlış yere yazıp konu açıyorsam özür dilerim.

Elektrik konularında oldukça yeniyim. Yardımınıza paylaşımınıza ihtiyacım var.

Ben müzikle uğraşıyorum ve elektrik gitarımı bağladığım 5 tane 9voltluk dikdörtgen pille çalışabilen "pedal"ım var.

Bu pedallar aynı zamanda adaptörle de çalışıyor ama pedalların üzerinde "şu marka adaptör kullanın" diyor.

O adaptör, 9.6voltluk 300mA bir adaptör.
Bu adaptörü, çoklaştırıcı kullanarak aynı anda kaç tane aynı marka model pedalla kullanabilirim?

Bu pedallara 500mA adaptör bağlarsam pedalları bozar mıyım??
Ya da adaptörü bozar mıyım?
Yoksa atıyorum 300mA'lık adaptör 5cihaz besleyebilecekken, 500mA 7tane mi besliyor??

1200mA isteyen bir pedala, 300mAlık adaptör takarsam pedalı ya da adaptör bozulur mu?

Amerika'yı yeniden keşif gibi geliyor. Ama cihaz bozmak istemiyorum. Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güç kaynağının (adaptörün) verebileceği akımın büyük olması cihazı (pedalı) bozmaz. Ama adaptör gücü (300mA), pedalın gücünden (1200mA) küçük olursa eğer adaptör yanar.

500mA adaptör 5 cihaz besliyorsa, 700mA adaptör 7 cihaz besler.

Merhaba;
Genç_arkadaş a katılıyorum. 9.6 v luk bir adaptör kullandığında en basit yöntem olarak sık sık ısınma kontrolü yaparak ile işi çözersin diye düşünüyorum.
En doğrusu tabiki alıcının üzerinde verilen etiket değerlerinde bir adaptör kullanman olacaktır.

Not: Pedal derken??? :D

Saygılarıma...

elektro gitar pedalı.

evet şu anda 9voltluk 500mA adaptör, 3 tanesini beslerken,
9.6 voltluk 300mA bir adaptör, 4 tanesini besliyor :)

0.6 volt bile nelere kadirmiş.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri