Elektro mıknatıs

birhesap

Üye
Evet googlede araştırabilceğim bir forum arıyordum buraya geldim burdaki herkes benden 100'lerce kat dağa bilgii kendi okul projem için elektromıknatıs yapmak istiyorum ama güclü olcak yani 250-500 gr arası bir demiri çekebilcek :)

dağa lise 1'e gidiyorum biraz dağa basit hatta baya basit anlatırsanız sevinirim :)

şimdiden teşekkürler (konuyu nereye açıcağımı bilemedim
:confused:)

;)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
dostum ortaokul - lisede fizik derslerinde bir bobine dc uyguladığında mıktatıs etkisi yaptığını bilmen gerekir bence.
Lise 1'e gidiyorum demişsin Yaş = 20 yazmışsın ?

artık kendin deneye deneye çiviye ne kadar bobin saracağını bulursun(ulaşmak istediğin grama).

eski bir trafola adaptor bul çalışsın yeter trafonun düz plaklarını çıkar sadece üzerinde UU plakaları kalsın. palakaları sabitleyecek bir izalasyon yap izalasyonu çok sağlam. bu adaptörü 220 volt ta sakın kullanma. 220 uçları çok iyi izole et elekterik çarpma olasılığı çok yüksek çıkış uçlarına 24 volt dc uygula...

dostum ortaokul - lisede fizik derslerinde bir bobine dc uyguladığında mıktatıs etkisi yaptığını bilmen gerekir bence.
Lise 1'e gidiyorum demişsin Yaş = 20 yazmışsın ?

artık kendin deneye deneye çiviye ne kadar bobin saracağını bulursun(ulaşmak istediğin grama).

ya üye olurken yaşı v.b şeyleri salladım nasıl yapılcağınıda biliyorum emin ol ben sadece dağa güçlü bişey yapmak istiyorum

250,500 gram demiri ne kadar uzaktan çekmesi gerekiyor.Elektromıknatısta ilk sorulan soru budur.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri