Elektro Mıknatıs Hesapları

Bu mıknatıs ile ne yapmayı düşünüyorsun açıklama gerekli

Küçük demir parçalarını toplayacam. Ama tek seferde fazla toplayacam.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kaç kg çekme kuvveti olacak ve ne kadar mesafeden çekecek

Hurda toplama mıknatısı mı yapmak istiyorsun?

Telefon ile görüşsek daha hızlı yol alırız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
selamlar. forumda yeniyim. birbirini itecek şekilde 2 em yapmak istiyorum. 15 cm de 45 kg civarı yük taşıması gerekiyor. yanı 2 em üst üste çalıştığında aralarında 15 cm kalacak ve 45 kg yükü taşıyacak. bu özellikler mumkunmu . nasıl bir yapı önerirsiniz. tşk.

Selam arkadaşlar ben elektrikten anlamıyorum ve düz lise mezunu bir imalat ustasıyım elektro mıknatıs yapmak istiyorum çalıştığımız yerde yapıyoruz fakat bu bobin hesabını ve çekim gücü kaç kg kaldırır bizimle paylaşmıyorlar bunun hesabını nasıl yaparız yardımcı olursanız çok sevinirim formülden falan anlamıyorum kabala bi hesapla anlatmamız gerekli

Playstorda muhtelif programlar var.Onlar
yararlı olabilir.
Fakat elektrik terim bilgim olmadığı için onlardan bişey anlamadım bana birinin detaylı anlatması lazım
Bi elektromıknatısın kaç kg ağırlık kaldırdığını nasıl hesaplayabiliriz 24 volt kullandığında yani atıyorum 1mm teli 30 mm çapında 40 mm yüksekliğinde bir bobine 200 sipir sardıgımızda kaç kg ağırlık taşır gibi
elektromıknatısın kaç kg ağırlık kaldırdığını nasıl hesaplayabiliriz 24 volt kullandığında yani atıyorum 1mm teli 30 mm çapında 40 mm yüksekliğinde bir bobine 200 sipir sardıgımızda kaç kg ağırlık taşır gibi

Son düzenleme:
Endüksiyon alan şiddeti nedir anlamı ne b formülü

selamlar. forumda yeniyim. birbirini itecek şekilde 2 em yapmak istiyorum. 15 cm de 45 kg civarı yük taşıması gerekiyor. yanı 2 em üst üste çalıştığında aralarında 15 cm kalacak ve 45 kg yükü taşıyacak. bu özellikler mumkunmu . nasıl bir yapı önerirsiniz. tşk.
Merhabalar bu konu hakkında bir cevap bulabildin mi? Bulduysan eğer yardımcı olur musun?

Siz nasıl birşey yapıcaksınız tam anlamadım ama elektromıknatıs yaparız nasıl bir yüzeyde ne amaçta kullanılacak bilmemiz gerekir hesaplaması ve dizaynı için bana bu numaradan ulaşabilirsiniz 0*** yardımcı oluruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Ben kendime birbtane 20 tonluk 600x 1000 mm gelen mıknatıs yapmak istiyorum
Cnc freze icin
Videolarda hep microdalga fırınların primer sargısından yapıyolar benimdemi öğle yapmam gerekir

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri