Elektro Mıknatıs Hesapları

210 cm uzunluğunda 2700 watt paralel bağlı 6,2 ohm direnci olan elektro mıknatısın kaç gauss veya tesla olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz gaussmetre almak istiyorum fakat doğru cihaz için bunu öğrenmem gerekiyor.
Teşkkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir elektromıknatıs hesabı yapmak için önce bu elekromıknatısın ne amacla Nerede kullanılacağının bilinmesi gerekmektedir.

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatırsanız hesaplama konusunda yardımcı olabilirim.Elektro magnet imalatlarım var 100kg 20000kg kadar.
Sayın CELİK_CPU elektromıknatıs ile ilgili özelden ulaşamıyorum size bana bir mail adresi yollarmısınız

Sayın arko54 220V dc olarak elektromıknatıs yapacaksanız 0.45mm çapında emaye bobin telinden 165ohm olacak şekilde 3000 sipir 160mm st37 demir malzeme üzerine sardığınızda 1000kg çekme kuvvetinde olacaktır nüve yuvarlak E tipi şeklinde olacak.Kullanılan tel miktarı 2.4kg
Hocam size nasıl ulaşabilirim özelde msj attım daha önce ama ulaşamadım

Arkadaşlar ÇELİK_CPU kullanıcı isimli arkadaşa ulaşmaya çabalıyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektromıknatıs manyetik alan kuvvetini nasıl hesaplayabilirim

Merhaba elektro mıknatıs ile bir proje yapmaya çalışıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. projenin amacı elektro mıknatıs ile güvenli bölge oluşturmak maket bir binanın çevresine 4 adet mıknatıs koymayı düşünüyorum ve mıknatıslar 100 mm den demir bilyeyi çekebilirmi çekmesi için mıknatısların ölçüleri sarım sayısı verilicek v ac ( v dc ile çalışamıyorum elimde o kadar güçlü bi inventör yok )

Elektromıknatıs manyetik alan kuvvetini nasıl hesaplayabilirim
upload_2016-3-23_12-18-46.png

upload_2016-3-23_12-19-35.png

Bu formüllerle hesaplarsın.

210 cm uzunluğunda 2700 watt paralel bağlı 6,2 ohm direnci olan elektro mıknatısın kaç gauss veya tesla olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz gaussmetre almak istiyorum fakat doğru cihaz için bunu öğrenmem gerekiyor.
Teşkkürler
p=U*I
P=I2*R
2700=I2*6,2
I=20,86A
U=I*R
U=20,86*6,2
U=129V
AT=AMPER*TUR
AT=20,86*TUR
AT=TESLA
Bobin sipir sayısını bilmen gerekiyor.