elektrikli tornavida arızası

emin_34

Üye
Merhaba arkadaşlar elektrikli matkabım arızalandı fazla bir bilgim yok.kontrol ettiğim noktalar motora enerji geliyor, kömürlerde sağlam .küçük bir devre var resmini çektim , dikkatinizi çeken bir şey varmı acaba teşekkür ederim.
küçük kırmızı parçaların bir ucu siyahlaşmış bozukmu acaba.
JPEG_20200418_182719_4212163243237594823.jpg
IMG_20200418_183219~2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önce kablosunu enerji geliyor mu diye kontrol etmeli, sonra devre üzerindeki parçaların bir avometre/multimetre ile sağlamlığı test edilmelidir. Bir yerlerde sigorta varsa o da kontrol edilmeli. Bahsettiğiniz diyotların görünüşlerinde bir anormallik göremiyorum.

Önce kablosunu enerji geliyor mu diye kontrol etmeli, sonra devre üzerindeki parçaların bir avometre/multimetre ile sağlamlığı test edilmelidir. Bir yerlerde sigorta varsa o da kontrol edilmeli. Bahsettiğiniz diyotların görünüşlerinde bir anormallik göremiyorum.
teşekkür ederim.

Fotoğraftaki kısım şarzla ilgili. motora elektrik geliyorsa şarzda sorun yok demektir. arıza motor yada mekanik aksamda.

Fotoğraftaki kısım şarzla ilgili. motora elektrik geliyorsa şarzda sorun yok demektir. arıza motor yada mekanik aksamda.
çok teşekkürler arkadaşlar arıza ana kabloda imiş.tabi kurcalayınca başka bir kabloyu kopardım[emoji16] onuda lehimle hallettim. Allah razı olsun.
IMG_20200418_222358.jpg

Doğru seçim, ev kullanıcılarına şarjlı vidalama yerine sürekli elektrikli vidalama öneriyorum. Senede bir kaç kere kullanım için alınır ve şarj etmeyi unuttukları için bataryaları bozulur. Pahallı olduğundan değiştirilmez yada laptop pillerinde çözüm aranır. Bir sürü sorun.

Doğru seçim, ev kullanıcılarına şarjlı vidalama yerine sürekli elektrikli vidalama öneriyorum. Senede bir kaç kere kullanım için alınır ve şarj etmeyi unuttukları için bataryaları bozulur. Pahallı olduğundan değiştirilmez yada laptop pillerinde çözüm aranır. Bir sürü sorun.
Düşüncenize katılıyorum. Aynı sebepten kablolu aldım.Senede bir kaç kez kullanmak için şarjlı vidalama uygun değil.
Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri