Elektrikli tencere

huh

Profesyonel Üye
Merhaba resimdeki alet yeterince ısıtmıyor diye geldi. Fişe takınca ısınıyor. Isı değerini ölçmedim.

Alet markasız. Kutusu yok.

Rezistansın 37-38 ohm direnci var. Buda 1250-1300 watt gibi bir güce karşılık geliyor.

Tencerede güç değeri 1500 watt yazıyor. Buna göre ısıtıcı direnci 32 ohm olmalı

Tencere boşken 1 kademede ısınınca termostat açıyor. 2 kademeye alınca bir süre sonra açıyor. Böyle böyle 5 kademeye kadar normal ancak 5. kademede hiç açmıyor. Sürekli devrede.

İçine 2 litre su koydum. 5 kademede iken dokuz dakikada kaynattı. Ama termostat 17 dakikaya kadar hiç açmadı. Çalışırken 1 kademeye aldım. Yine sürekli devrede. Hiç açmadı. 1 kademenin hafif altına alınca açıyor.

Kullananlar, ilk pişirmeyi yapıyor sonrasında ikinciyi pişirmiyor. Termostat ışığı hep yanıyor diyor.
Termostatı parçacılarda aradım. Markasız ürün olduğu için hiç biryerde bulamadım.

Bir satıcı elimdeki için bu sağlam görünüyor dedi ama ölçme kontrol vs değil sadece çıplak gözle bakarak.

Sorun ne olabilir? Ben termostattan şüpheleniyorum, eğer sıkıntı orda ise istanbul için bulabileceğim bir yer tavsiye edebilirmisiniz.
P_20180709_141255_vHDR_Auto_1.jpg
P_20180709_140631_vHDR_Auto_1.jpg
P_20180709_140754_vHDR_Auto_1.jpg
P_20180709_140821_vHDR_Auto_1.jpg

Son düzenleme:
Anlattığınızdan termostad da sorun var gözüküyor!Ama nerede ve kaç tl ye bulabilirsiniz bilgim yok!Ya böyle kullanmaya devam edecekler ya da istanbul karaköy veya perpa daki firmalardan araştıracaksınız

bağlantı kısmı standart değil mi? markalısının kini alıp tak tencere elektrikli piza tavası diye geçiyor onun sinbo marka olnın kablo termostatını kullan biz öyle yapardık.

Benzeri dahi yok baktığım yerlerde.

Benzemiyor tabi benim termostat daha güzel. :)

Bu arada bulldum parçayı. 20 tl ye. Takıp deniycem.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri