Elektrikli sobamın odanın sıcaklığına göre çalışması

Arkadaşlar geceleri odam çok soğuyor öğrenci olduğum için küçük bir ısıtıcım var geceleri odamın sıcaklığı çok düştüğünde otomatik olarak çalışmasını istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz.?

Arkadaşlar geceleri odam çok soğuyor öğrenci olduğum için küçük bir ısıtıcım var geceleri odamın sıcaklığı çok düştüğünde otomatik olarak çalışmasını istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz.?

Lios Fiber optik sıcaklık algılama sistemlerine bir bak

Sn Seagate Ustamın söylediği doğrudur. Aklıma gelen başaka fikir şudur. Bir adet zamanlayıcı ile işiniz görürsünüz 30 dk çalış 15 dk. sonra tekrar... ... ... zamanlama size kalmış.

yada basit oda termostadı kullan (devresini kontaktorle besle)istediğin ısıda calıssın

Termostadla ayarlayabilirsin ama isiticindan pahaliya gelir.en iyisi hassas dijital termostadli yeni bir isitici almak

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

merhaba arkdasım basit bi tane bulabilirsen 2,el endüstriyel soğutucu dolaplarda kullanılan dixel kullanabilirsin dijital olanlardan odanın ısısını setleyip ve dixelin kontak çıkışını sobanın beslemesine bağlayıp odanın ısısını kontrol edebilirsin.artı dixele ısı algılama probununda takman lazım http://www.birliksogutma.com.tr/termostatlaricerik-1-14-dixell-dijital-termostat.html

Bu gibi cihazlarda cikis kontagi 20A dir. Sobanin akimi daha yuksek ise mazallah yapisip istenmeyen durumlara sebep olabilir. Kullanimi basit olan ENDA ET1411 i tavsiye ederim. Bulundugun yere gore alim kanali onerebilirim.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dixelin çıkışını kontaktörün bobini beslyip çalıştır ozaman kardeşim.ama ısınman için biraz maliyetli olduğunu düşünüyorum:)

Merhaba kardeşim, bu sorunu bir tane dijital termostat kullanarak çözebilirsin. Ako nun d14323 dijital termostatını uygun bir fiyata alıp direk 16 amperlik kontağından ısıtıcıyı kontrol edebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri