Elektrikli semaver termostad ısınıyor

Iyi geceler herkese kolay gelsin
Bir elektrikli semaver var onun termostat degistirdim elektrik verdim çalışıyor fakat termostat ayar açıp kapama ( derece ) anahtari insanın elini yakacak şekilde aşırı şekilde ısınıyor ben nerde yanlış yaptım ki
Konu hakkında o değerli düşüncelerinizi bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim allaha emanet olun sağlıcakla kalın

Emirgkts

Üye
Termostatın derecesi farklıdır
Büyük ihtimalle

GUNAY ELEKTRIK

Katılımcı Üye
Termostadın kablo bağlantısı gevşektir. Kabloyu papuçlamı bağladınız yoksa sardınız mı? Önceki termostatın derece ayarı ile bu aynımı?

Konu Sah
içerişehir
Bu elimdeki çay semaveri 1200 wat termostat üzerinde yazarmi derecesi eski söktügum termostat ayar çevirme yeri biraz daha uzundu bu kısa bu kabloları papucla sıkmadım pense ile sıktım soketleri

kral kobra

Profesyonel Üye
Bu tür işlerde daima orjinal yedek parça kullanırım bulamazsam (ki bu milyonda bir bi durum) orjinali söker yedek parça satan yere gösterir inceler kafama yatarsa alırım.
Kısa geldi uzun geldi yan yattı çamura battı olaylarını hiç sevmem asla uygun olmayan ürün kullanmam.

Konu Sah
içerişehir
Kardeş benim yaşadığım yer ufak bir ilçe yok ikinci eli orjinali gibi bir durum söz konusu değil ayrıca internetten bakıyorum oda orjinal değil

peugeot98

Paylaşımcı üye
Foto at görelim nasıl bağladığını.

Konu Sah
içerişehir
Arkadaşlar termostat su kaynamadan hemen devreyi açıyor ayrıca belli bir noktada saniyelik devreyi açıp kapatıyor neden yapar anlamadım 2 tane termostat degistirdim gene olmadi bu kabloları uçlarını pabuç pensesi ile sıkmadim normal pense ile sıktım ondan yaparmı

Arkadaşlar termostat su kaynamadan hemen devreyi açıyor ayrıca belli bir noktada saniyelik devreyi açıp kapatıyor neden yapar anlamadım 2 tane termostat degistirdim gene olmadi bu kabloları uçlarını pabuç pensesi ile sıkmadim normal pense ile sıktım ondan yaparmı
Benimde başıma gelmişti bu analog termostatlar bazen yapıyor bu durumu.
Bağlantıları kontrol edin gevşeklik vs varmı.

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,513
Kullanıcılar
392,201
Son üye
MuharremK

Yeni konular