Elektrikli süpürge arızası hakkında

yeni konu acmamak icin burdan devam edip bir kac soru sormak istiyorum...
ben elektrik supurgesinin gucunu artirmak istiyorum,,,1400-1800-2200 watt gibi degerler ile satilan Miele markasinda cogu makinada ayni motorun kullanildigini gorunce aklima gucun motordan degil fabrikanin koydugu ayarlardan kaynakladigi suphesi geldi... elektronik kartin uzerinde ki parcalarda degisiklik yaparak tam kapasite ile calistirmam mumkun mudur ? motora giden kart uzerindeki hangi parcalar ayarlayabilir ( kapasitor, triyak vs ) ?
motoru direk arada kart olmadan ( sadece acma kapa dugmesi ile ) guce baglarsam motoru yakarmiyim ?
motor sadece ihtiyaci olan gucumu kullanir yoksa, kapasitene gore kullanabilecegi maksimum gucu o arada bulunan kart sayesinde dusurerek mi kullanir ?

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
900w üzeri güçte süpürge satışı 2017"den beri yasak.
O süpürgeleri satıyorlarsa alın.

evet haklisiniz,,benide boyle bir arastirmaya iten bu sebeb oldu,, magazada satici 700 wattlik bir makinanin ayni 2200 watt gucunde oldugunu soyluyor ama alakasi yok,,,eski makinam haliyi yerden kaldiriyordu.

evet haklisiniz,,benide boyle bir arastirmaya iten bu sebeb oldu,, magazada satici 700 wattlik bir makinanin ayni 2200 watt gucunde oldugunu soyluyor ama alakasi yok,,,eski makinam haliyi yerden kaldiriyordu.
Eğer otolardaki gibi gücü kartla filan düşürüyorlarsa motoru doğrudan bağlayıp max güçte çalıştırabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri