elektrikli panjur

aponal

Üye
elektrikli panjur takan varmı montajı nasıl ve 12 voltlamı calışıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Montajı basittir, boru(tambur) içine geçen tüp motorla çalışır, motorlar 230 ac'dir, 12 volt olanına hiç rastlamadım.

24 DC rediktörlü sistemi var.

peki direk 220 le calışıyor bağlantısı nasıl anahtar devresi gibimi komitatör devresi gibimi

merhaba öncelikke nerede ne kullanacaksınız ?elektrikli panjurlar kablolaması 4x 1.5 2 notr-toprak 1.faz (aşağı)2.faz (yukarı) olarak çalışır.fakat kullanacağınız anahtar da lıght anahtar olmalı.

panjur devreleri 4x1.5 olarak çekilir ve 220 ac ile çalışır.Ozanborasi arkadaşımızın light anahtardan kastı sanırım jaluzi anahtarı olsa gerek.Piyasada da bu isimle geçiyor yanılmıyorsam.Bağlantısı komitatör bağlantısı gibi değil elimde şeması olsaydı eklerdim ama aldığınız elektrikçiye sorarsanız size tarif edecektir.

arkadaşlar bağlantı şeması varmı bu jaluzinin ? paralel olarak bağlanabilir mi ?

baglantı aynı komitatör gibi hiç bir degişiklik yok

arkadasın dedigi gibi 220 volt olanından hem montajını yaptım...light olup olmaması hic öenmli diill sadece kullanıcak arkadas basında bekler o kadar yoksa normal basılı kalan bence daha iyi cünkü bi lüks willaya 25 adet panjur taktıgında hemsini aynı anda kapatmak icin yararlı olabiliyo ve calısıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri