Elektrikli Kombi

En tasarruflusu ısı pompası. ısıtma kapasitesinin yaklaşık 3 te 1 i kadar enerji tüketir. 100 kw lik ısıtma için harcanan guc 30 kw diyebiliriz. Fakat ilk yatırım maliyeti yuksektir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ya ben derdimi anlatamadım yada kimse anlamadı ! Soruyu farklı şekilde sorayım.
Kendine ait evin var ve bulunduğun yerde doğalgaz yok ! Nasıl bir ısıtma sistemi kurarsın? Katı yakıt ile uğraşma imkanın da yok. Elektrikli mi? LPG kazanlı sistem mi? Yurtdışında da kullanılan hidrojen yakıtlı mı? Sudaki hidrojeni ayrıştıran sistem ıngiliz mali lotus marka kombiler var ve kullanılıyor. Veya başka bir alternatif ???
Özetle optimum çözüm aranıyor! İzolasyon çekomastik silikon :) bu işin olmazsa olmazı zaten bunu bilmeyen yok.

sn @kral kobra öncelikle istekleriniz ekonomikligi belirler. yazmanın nedeni cep telefonundan konuyu gördüm tekrar konuyu bulmakta zorluk çekmiyeceyim diye acele yazılmış yazıdır .

ekonomik denilince ilk önce yalıtım gelir sizde biliyorsunuz .
siz bunları geçtik hangi sistem kullanabilir diyorsunuz !!!

gene aynı konuyu irdeleceğim .

irdelemek
bir sorunun ele alınabilen bütün durumlarını, bir konunun bütün yönlerini araştırıp birer birer incelemek.

kar zarar meselesi . ( yerin kendine ait olması vs gibi , konumlar , yatırım maliyeti , kullanma süresi ( yıpranma vs gibi ) , yedek parça servis hizmetleri , vs gib diyelim .)

soru : varsıyımdır .
klima türü cihaz diyelim .
klima aldınız 2000 tl konforu ? temizletme ( bilmiyorsanız ) servis bedeli 100 tl
kilma aldınız ( portafif ) konforu ? temizleme yok gibi , servis temizleme bedeli yok .

niye bu örnegi verdim , yazıcı alımışsınız 100 tl diyelim vermişsiniz kartuşa 80 tl
ekonomiklik sadece yakıt bedeli parası olmadığınız söylemek istedim .
benzer durumlar .

kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,157
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri