Elektrikli Forklift arızası

emretinmaz

Üye
Merhabalar.
Jungheinrich marka forkliftimiz var ve arızasını çözemiyoruz yardımcı olabilecek varmı?
Kaldırma indirme yapıyor forklift ancak ileri geri gitmiyor. Açtık içini kontaktör var ileri geri yapması için vites hareket ettikçe çekip bırakıyor yani çalışıyor. Ancak kontaktörden önce resimde görüldüğü gibi birşey var sorunun onda olduğunu düşünüyoruz ama ne olduğunu anlayamadık bunun. üzerinde etiket vs birşey yok. Bilgisi olan var mı? Başka neden olabilir bu problem?

Ekli dosyalar

• IMG_20200317_161108.jpg
    IMG_20200317_161108.jpg
    429.7 KB · Görüntüleme: 357
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
siyah olan kutular mı? oradaki voltaj giriş çıkışını ölçtünüz mü, yanlış görmediysem onlar sürücü gibi birşey ve içinde transistörler var. vidalar öyle diyor, onları söküp içini kontrol etmek lazım. buradan öyle görünüyor.

Pek ölçemedim galiba. Üzerinde hiçbirşey yazmıyor bence de sürücüde. Neresi giriş neresi çıkış etiket vs hiçbirşey yok

omaj bak yani kısa devre ölç, üstünde transistör civatası- vidası gördüm büyük ihtimal sıkıntı orada

Hangisinde açık devre hangisinde kısa devre görmem gerekiyor

bu sürücüyü söküp bakacağız yani 24v dc ile çalışıyor gerekirse dışarda 24 v verip deneyeceğim. Teşekkür ederim

içeride yüksek amperli diyotlar vardır iri kısa devre ise hepsi kısa devre gösterir önce ölç

Yüksek akım içerdiğinden bilenin ustanın bakmasında fayda var, ihmal veya kusurunuz zararın artmasına sebep olur elektrik işlerini küçümsemeyin!

S.aleykum ayni sorun benimde basima geldi sorunu nasil cozdunuz yardim edebilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri