Elektrikli bisiklet şarj aletine su döküldü.

Selo1578

Üye
Merhaba değerli hocalarim.elektrikli bisiklet şarj aletinin üst kısmına yarım bardak kadar su döküldü.Ve bende hemen saç kurutma makinesiyke kuruladim.Sonra ise bisikleti şarj ettim.Simdilik herhangi bir sorun gözükmüyor gibi.Acaba bir sorun teşkil eder mi?
Aküye zarar verir mi?
IMG_20200729_092649.jpg

Saygılarımla

Su döküldükten sonra iyi kuruttuysanız bir sorun olmaz.

Kurutma işleminde kutuyu açıp elektronik kartın üzerindeki tüm su kuruyana kadar işlemi uygulamanız gerekli idi. Ayrıca kuruttuktan hemen sonra enerji vermek mantıklı değil. 1 gün bekleyip gözle görülmeyen yerlerde su kaldı ise kurumasını beklemeniz gerekli.

Mümkünse güneşli bir alana bırakmanız iyi olur. du.

Su döküldükten sonra iyi kuruttuysanız bir sorun olmaz.

Kurutma işleminde kutuyu açıp elektronik kartın üzerindeki tüm su kuruyana kadar işlemi uygulamanız gerekli idi. Ayrıca kuruttuktan hemen sonra enerji vermek mantıklı değil. 1 gün bekleyip gözle görülmeyen yerlerde su kaldı ise kurumasını beklemeniz gerekli.

Mümkünse güneşli bir alana bırakmanız iyi olur. du.
Anladım.Peki eğer şarj aletine zarar geldiyse aküyü şarj ederken aküye birsey olur mu

Evet risk var.

Şarj gerilimini ve akımını takip etmekte fayda var. Limit dışına çıkıyormu görmek lazım.

Siz kurutma işlemini nasıl yaptınız? Kutuyu açıp içini mi kuruttunuz? Dışardanmı yaptınız?

Evet risk var.

Şarj gerilimini ve akımını takip etmekte fayda var. Limit dışına çıkıyormu görmek lazım.

Siz kurutma işlemini nasıl yaptınız? Kutuyu açıp içini mi kuruttunuz? Dışardanmı yaptınız?
Dışarıdan yaptım hocam

İçine su girdiyse dışardan yapılan kurutma çok iyi iş görmez.

İçini açıp bakmak kontrol etmek lazım. ( su cihazın içine girdiyse )

İçine su girdiyse dışardan yapılan kurutma çok iyi iş görmez.

İçini açıp bakmak kontrol etmek lazım. ( su cihazın içine girdiyse )
Peki hocam yukarıda demişsiniz.limit dışına çıkıyor mu görmek lazım diye.Acaba onu nasıl kontrol edebilirim

Once cihazi acin, icine bakin. Nem ibarwsi varmi? Garanti olsun diye 5-6 dakika fon makinasi ile isitin. Sonra kendi halinde sogumasini bekleyin.

Sarja bagladiginizda,

Kac adet aku ise x14.4 volt ile carpip cikis voltajini bulun. Şarj gerilimini takip edin. Imkaniniz varaa sarj akiminida takip edin. Aküler dolana kadar. Vaktiniz voltqj yukaridaki hesabin uzerine cikiyor o zaman akuleriniz bozulmasin diye sarjdan kesin.

Resimde belirtmemissiniz. Sarj adaptorunun cikis voltaji yazar. Olcu aleti ile bu gerilimide olcun. Bazi adaptorler cikis vermeyebilir. Saeja bağlayınca cikis verir. Unutmayin.

Fön makinesini düşük ısıda ve mesafeli kullanın. Aksi halde yüksek ısı zarar verebilir.

kapalı açılmayan plastik kasalı değil mi? suyun içine girmesi mümkün değil fan var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri