elektrikli şofben

mcrazy83

Üye
iyi günler arkadaşlar..fakir marka şofbenimiz var..sıcak suyun basıncı azaldı..acaba kireçlenmemi var diye komple söktüm ama temizdi yinede garanti olsun diye temizledim.soğuk su girişi baya basınçlı sorun yok.çalıştıktan 5-6 dakika sonra basınç biraz daha düşüyo.ilk yıllardaki gibi basınç yok kesinlikle..içinde diyafram diye bi parça varmış bunla ilgisi olabilirmi özellik kaybı falan..yada başka ne olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ederiz..şofben 6,5 yıllık

Suyu açtıgın musluk veya bataryanın iç salmastrası bozuk olabilir. Diyafram contasının oldugu yeri aç su giriş tarafından içe dogru üfle o bölüm biraz küçük bir yerdir pislik gelmiş tıkamış su içersine az gidiyordur. Diyafram contası delinirse su kaçırır. Su kaçırmadıgına göre eskimemiştir .Conta pahalı degil yenisini al tak derim.

kardesim buyük ihtimal dus ahizesine pislik de gelmis olabilir bir de onu kontrol et derim

onuda temizledim usta,,hatta duş ahizesini çıkarıp o şekilde baktım basıncına..giriş soğuk suyunu azaltıp çoğaltmam hiç etkilemiyo su çıkışını,hep aynı debide akıyo..

içini açman gerek kireç bağlamış olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri