Elektrikli şofben sürekli bozuluyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar lütfen polemik yapmayalım(Türkçesi) arkadaşlar lütfen tartışma konusu yapmayalım. daha önce de belirttim, Türkçe yaşayan bir dildir. 50 yıl önceki Türkiye ve Türkçe nasıl aynı değilse, teknoloji ve hayatımıza giren yeni eşyalar da değişti, ve en büyük sorun Türkçe de kelimeler azdır eklerle anlam kazanır, bir ingilizce almanca veya arapça vb gibi değildir. bu yüzden yenilenen yaşantımızda hayatımıza giren yeni ürünlerlerin Türkçe de tam karşılığı olmadığı için kullanıma giren eşyanın adı kökenine göre dilimize yerleşmiştir. tdk bugün bile alay konusu olan Türkçe'leştirme çalışmaları bazen anlamsızdır.
otobüs= oturgaçlı götürgeç gibi, ve bizim sanayimiz dalımız elektrik elektronik, kaçımız kapasitör yerine sığaç kullanıyoruz. ve daha tam karşılığı olmayanlara ne demeli, ama burada bizlere büyük görev düşüyor, sorularımız sorarken açıklayıcı teknik tanımları vermemiz doğru olacaktır. yukarıda arkadaşımız art niyet olmadan "şofben" diye ifade etmiş (ki anlamı çok geniş kim neyi anlarsa anlasın) ama deseydi ki ani su ısıtıcı- hazneli elektrikli su ısıtıcısı konu daha anlaşılır bir şekilde olacaktı. ama ne yapalım bir türlü düzgün soru sormayı bilmiyoruz öğrenemiyoruz (lütfen yetkin kişiler üzerine alınmasın) okumayı ve araştırma yapmayı bile bilmiyoruz, hepinizden özür diliyorum kafanızı şişirdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri